ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

CENTRUM PRASOWE

Zakończyła się 6. edycja szkoleń dla nauczycieli "Jak uczyć o energii jądrowej"
11.03.2021r. 07:22

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
6 marca 2021 r. zakończyła się 6. edycja szkoleń "Jak uczyć o energii jądrowej" dla nauczycieli i doradców metodycznych ds. nauczania m.in. fizyki, chemii, geografii, biologii, przyrody i wychowania do bezpieczeństwa w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. W tej edycji udział wzięło 80 nauczycieli z całej Polski. Od 2015 r. przeszkolono już 680 nauczycieli z całego kraju.
Szkolenie w wersji online zorganizowało Ministerstwo Klimatu i Środowiska we współpracy z Wydziałem Biologii i Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Odbyło się w trzech turach piątek-sobota w dniach: 19-20 lutego (I warsztat), 26-27 lutego (II warsztat) oraz 5-6 marca (III warsztat).

"Bardzo dziękuję za nasze ostatnie szkolenie - mnóstwo ciekawych informacji, obalonych wiele mitów dotyczących energetyki atomowej i promieniowania krążących po Internecie i nie tylko, a przy okazji niezwykle inspirujące sposoby na prowadzenie lekcji i rewelacyjni prowadzący" - napisała do organizatorów Pani Marta Zwolińska, nauczycielka geografii z ZSP nr 3 w Siedlcach. "Jestem pod ogromnym wrażeniem przygotowania i prowadzenia zajęć on-line i cieszę się, że mam kolejne argumenty "za" energetyką jądrową na lekcje z energetyki na moim przedmiocie" - dodała.

Pani Dominika Jasińska, który uczy chemii w Gnieźnie napisała, że będzie bardzo dobrze wspominać szkolenie "Jak uczyć o energii jądrowej". "Pomimo, że jestem chemikiem i mogłoby się wydawać, że niczego nowego się nie nauczę, to jednak miło się zaskoczyłam. Brakowało mi bezpośredniej interakcji z prowadzącymi, ale w obecnej sytuacji taka forma szkolenia jest zrozumiała. Żałuję, że nie mogłam poznać ich osobiście, ponieważ było widać i słychać, że są pasjonatami. Nie skłamię, jeżeli napiszę "do zobaczenia", bo na pewno się jeszcze pojawię na Waszych szkoleniu" - dodała.

Z kolei Pani Renata Bąkowicz, nauczycielka fizyki i chemii w Dobreszycach, oceniała, że szkolenie "Jak uczyć o energii jądrowej" było zorganizowane na wysokim poziomie. "Dawno nie uczestniczyłam w tak dobrym szkoleniu. Chętnie wezmę udział w podobnych warsztatach" - dodała.Pani Justyna Łodyga, nauczycielka fizyki z VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, podziękowała za możliwość wzięcia udziału "w tym wspaniałym przedsięwzięciu i za wzorcową wręcz organizację oraz bogate merytorycznie wystąpienia".

Kolejna edycja szkoleń dla nauczycieli planowana jest jesienią. W zależności od sytuacji pandemicznej w formie stacjonarnej lub on-line.

Czytaj również:
Ministerstwo Klimatu i Środowiska

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE