ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


CENTRUM PRASOWE

Wykład o atomie na inaugurację Dziecięcej Politechniki Świętokrzyskiej
16.10.2019r. 11:35

12 października 2019 r. podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego 2019/2020 na Dziecięcej Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach ponad 200 małych żaków wysłuchało wykładu "Jak okiełznano energię atomu", przygotowanego przez dr Mikołaja Oettingena z Katedry Energetyki Jądrowej AGH.
Małych studentów szczególnie zainteresował fakt, że energia jądrowa może być wykorzystywana nie tylko do produkcji energii elektrycznej, ale także np. do napędu lodołamaczy, łodzi podwodnych i łazików marsjańskich.

Idea przyświecająca Dziecięcej Politechnice Świętokrzyskiej to promocja nauki, przede wszystkim nauk ścisłych, kierunków politechnicznych oraz pokazanie, że nauka może być doskonałą zabawą, przygodą i pasją. Projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, którzy spotykają się w murach uczelni raz w miesiącu - w soboty.

Uczestnikami zajęć są dzieci w wieku 6-15 lat. W 2019 r. na Dziecięcej Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach studiowało 1300 dzieci.

Atomowy wykład skierowany do małych studentów jest częścią działań edukacyjnych prowadzonych przez Ministerstwo Energii. Departament Energii Jądrowej resortu organizuje m.in. cykliczne szkolenia dla nauczycieli "Jak uczyć o energii jądrowej?" i lekcje o atomie w szkołach podstawowych i średnim w całym kraju. Działania propagujące energię jądrową odbywają się także na piknikach i festiwalach naukowych w wielu miastach Polski.
Ministerstwo Energii

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE