ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


CENTRUM PRASOWE

Warsztaty MAEA z modelowania rozwoju kadr dla energetyki jądrowej
15.10.2019r. 11:25

14 października 2019 r. w Ministerstwie Energii rozpoczęły się czterodniowe specjalistyczne warsztaty dotyczące rozwoju zasobów ludzkich dla energetyki jądrowej. Szkolenie jest współorganizowane przez Międzynarodową Agencję Energii Atomowej (MAEA) z Wiednia.
W trakcie warsztatów eksperci MAEA przedstawią najlepsze praktyki światowe w tym zakresie oraz omówią standardy obowiązujące w energetyce jądrowej. W części praktycznej uczestnicy zostaną przeszkoleni z obsługi specjalnego oprogramowania służącego do modelowania rozwoju zasobów ludzkich dla energetyki jądrowej (Nuclear Power Human Resource Model).

W warsztatach uczestniczą przedstawiciele Ministerstwa Energii, Państwowej Agencji Atomistyki, Urzędu Dozoru Technicznego, Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych, PGE EJ1 oraz Narodowego Centrum Badań Jądrowych.

Szkolenie potrwa do 17 października 2019 r.

Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej wspiera państwa członkowskie - wprowadzające energetykę jądrową - w ich planach rozwoju zasobów ludzkich. Pomaga ocenić potrzeby kadrowe kluczowych organizacji zaangażowanych w program energetyki jądrowej i wspiera ich w określeniu programów zawodowych i edukacyjnych w tym zakresie.

Departament Energii Jądrowej Ministerstwa Energii - realizując zadania wynikające z Programu polskiej energetyki jądrowej - współpracuje z MAEA m.in. w ramach Programu Współpracy Technicznej (Technical Cooperation). Dotychczas w Polsce zorganizowano warsztaty narodowe m.in. w następującej tematyce:
  • Jak zostać świadomym nabywcą: rozwój kompetencji i zasobów ludzkich na potrzeby energetyki jądrowej.
  • Proces przygotowania kontraktu dla elektrowni jądrowej, strategia i alokacja ryzyka,
  • Kody i standardy jądrowe w łańcuchach dostawców konstrukcji spawanych i usług NDT w budowie pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.
  • Postępowanie z wypalonym paliwem jądrowym i odpadami promieniotwórczymi przez operatora elektrowni jądrowej.
Ministerstwo Energii

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Energetyk77 16.10.2019r. 10:30
Znów wzrośnie liczba bezrobotnych specjalistów od atomu. Tyle, że będą mogli pisać artykuły na CIRE.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE