ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


CENTRUM PRASOWE

Jak uczyć o energii jądrowej - III edycja szkoleń dla nauczycieli
30.09.2019r. 15:22

Otwierając trzecią edycję ogólnopolskich szkoleń dla nauczycieli, Dyrektor Departamentu Energii Jądrowej ME Tomasz Nowacki podkreślił, że edukacja społeczeństwa jest kluczowa dla wprowadzenia w Polsce energetyki jądrowej, która jest czystym i bezemisyjnym źródłem energii. Przypomniał słowa Marii Skłodowskiej-Curie, że "Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć".
Szkolenia "Jak uczyć o energii jądrowej" organizowane są przez Departament Energii Jądrowej Ministerstwa Energii we współpracy z Wydziałem Biologii i Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Ich celem jest poszerzenie wiedzy oraz udoskonalenie warsztatu metodycznego, aby zajęcia z uczniami były prowadzone w nowy i atrakcyjny sposób.

"Poznawanie zagadnień związanych z energią jądrową już od najmłodszych lat, może wzbudzić wśród uczniów pasję i zaowocować w przyszłości rozwojem kariery zawodowej w sektorze jądrowym, który jest jednym z najbardziej innowacyjnych na świecie" - powiedział Dyrektor Tomasz Nowacki.

W szkoleniach odbywających się w dniach 30 września i 1, 3-4 października 2019 r. weźmie w sumie udział 160 nauczycieli i doradców metodycznych ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych ze wszystkich województw. Szkolenie jest skierowane do nauczycieli biologii, chemii, fizyki, geografii, przyrody i edukacji dla bezpieczeństwa.

Każdy uczestnik otrzyma urządzenie do samodzielnego badania poziomu promieniowania jonizującego wraz z aplikacją na smartfona, a także pakiety edukacyjne (tzw. edu-boxy), które zawierają m.in.: gry planszowe, puzzle, memo, przykładowe scenariusze lekcji, instrukcje zadań, karty pracy i kalendarz na rok szkolny 2019/2020. Dzięki tym pomocom nauczyciele będą mogli przeprowadzać eksperymenty oraz ćwiczenia modelujące i symulacyjne w klasie, a tym samym przybliżać uczniom zagadnienia związane z energetyką jądrową.
Ministerstwo Energii

KOMENTARZE ( 4 )


Autor: Energetyk77 30.09.2019r. 15:42
Proponuję, jeżeli szkolenia ma być obiektywne powierzyć kilka wykładów Wydmie Lubiatowskiej.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Choczewo 30.09.2019r. 19:21
Proponuję, aby z młodzieżą przećwiczyć element programu pod znamiennym kryptonimem "run away", jeżeli już... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 30-09-2019r. 22:59 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Choczewo 01.10.2019r. 12:10
Proponujemy szkolenie związane z modelowaniem kosztów elektrowni jądrowej w Polsce i metody szacowania kosztów... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE