ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

KOMENTARZE
22.02.2017r. 14:36

prof. dr hab. inż. Konrad Świrski, Transition Technologies SA
Podczas posiedzenia Sejmowego Zespołu ds. Górnictwa i Energii z dnia 22 lutego 2017 roku występowali eksperci i politycy, którzy dyskutowali o przyszłości Programu Polskiej Energetyki Jądrowej w ramach konferencji pt.: "Scenariusze rozwoju energetyki jądrowej w Polsce".
22.02.2017r. 14:32

Dr inż. Andrzej Strupczewski, prof. nadzw. NCBJ
Podczas posiedzenia Sejmowego Zespołu ds. Górnictwa i Energii z dnia 22 lutego 2017 roku występowali eksperci i politycy, którzy dyskutowali o przyszłości Programu Polskiej Energetyki Jądrowej w ramach konferencji pt.: "Scenariusze rozwoju energetyki jądrowej w Polsce".
14.02.2017r. 12:27

Dr inż. Andrzej Strupczewski, prof. nadzw. NCBJ
Komisja Bezpieczeństwa Jądrowego Japonii zgłosiła na obrady parlamentu japońskiego wniosek, by zezwolić japońskiej Radzie Ochrony przed Promieniowaniem na dyskusje o modyfikacji przepisów w oparciu o aktualną wiedzę naukową.
13.02.2017r. 20:44

Jerzy Lipka, Obywatelski Ruch na Rzecz Energetyki Jądrowej
Z zainteresowaniem przeczytałem artykuł Profesora Konrada Świrskiego o tytule nawiązującym do martwej ryby nad Bałtykiem. Po pierwsze dlatego, że dotyczył energetyki jądrowej która jest dla mnie pasją, po drugie dlatego, że cenię zarówno blog i artykuły Pana Profesora. Tym razem jednak tekst mocno mnie rozczarował, nie był bowiem pisany w sposób obiektywny, przeciwnie, robił wrażenie tekstu pisanego na zamówienie lobbystów OZE! I to pisany w czasie, gdy ważą się losy PPEJ bez którego z kolei powodzenie planów naprawy państwa i jego gospodarczego rozwoju autorstwa Ministra Morawieckiego stoją pod wielkim znakiem zapytania! Poniżej postaram się uzasadnić powyższą tezę.

06.02.2017r. 12:15

dr inż. Andrzej Strupczewski, prof. nzw, NCBJ
Jak wykazują zdjęcia opublikowane w sobotę 4 lutego przez portal SAFECAST poświęcony problemom bezpieczeństwa kratownica pod rdzeniem reaktora nr. 2 w elektrowni jądrowej Fukiushima Daiichi została podczas awarii w 2011 roku uszkodzona przez spadające szczątki stopionego paliwa. Przed kilkoma dniami firma TEPCO wykonała pomiary w reaktorze przy pomocy skonstruowanego w tym celu robota. Dały one okazję do wzniecenia nowej fali alarmów mających straszyć ludność na całym świecie. Na przykład tytuły brzmiały "Poziom promieniowania w Fukushimie najwyższy od 2011 roku".
03.02.2017r. 13:47

W dniu 30 stycznia Ministerstwo Energii zorganizowało konferencję "Promieniujemy na całą gospodarkę - Polski przemysł dla elektrowni jądrowej", która wykazała, że polski przemysł jest dobrze przygotowany do udziału w budowie polskich elektrowni jądrowych, a nakłady finansowe na budowę w większości pozostaną w kraju, przyczyniając się do rozwoju technologicznego i podniesienia konkurencyjności międzynarodowej polskich firm pracujących dla energetyki - pisze dr inż. Andrzej Strupczewski, prof. nadzw. NCBJ.
31.01.2017r. 03:07

Grzegorz Wiśniewski
Z "zakręconego" tytułu wytłumaczę się na końcu artykułu. Minister Krzysztof Tchórzewski w jednym z ostatnich wywiadów przyznał, że koszt wybudowania elektrowni jądrowej (EJ) o mocy 3000 MW jest szacowany na nawet 60 miliardów złotych. Zapowiedź ministra Tchórzewskiego mogła ożywczo wpłynąć na notowania giełdowe politycznie w atom uwikłanych spółek energetycznych, zmniejszając ryzyko konieczności inwestowania przez nie z woli właściciela w nierentowne projekty (o czym dalej).
30.01.2017r. 16:43

Dr inż. Andrzej Strupczewski, prof. nadzw. NCBJ
Zorganizowana przez Ministerstwo Energii konferencja "Promieniujemy na całą gospodarkę - Polski przemysł dla elektrowni jądrowej" wykazała, że polski przemysł jest dobrze przygotowany do udziału w budowie polskich elektrowni jądrowych, a nakłady finansowe na budowę w większości pozostaną w kraju, przyczyniając się do rozwoju technologicznego i podniesienia konkurencyjności międzynarodowej polskich firm pracujących dla energetyki.
30.01.2017r. 10:21

prof. dr hab. inż. Konrad Świrski, Transition Technologies SA
Polska elektrownia atomowa była marzeniem wielu. Kolejne pokolenia polskich inżynierów kończyły energetyczne, atomowe specjalizacje i miały nadzieję budować, a następnie pracować przy energetyce z atomem. Tak jak morskie fale - kolejne, polskie programy jądrowe najpierw gwałtownie wdzierały się na ląd mobilizując wszystkich do budowy, by za chwilę wycofać się zostawiając tylko pustkę i jakieś małe, nieznaczące szczątki.
27.01.2017r. 07:35

prof. dr hab. inż. Władysław Mielczarski, Politechnika Łódzka
Ponownie odżywa pomysł zbudowania w Polsce elektrowni jądrowej. Jest to kosztowny pomysł - pisze prof. Władysław Mielczarski z Politechniki Łódzkiej.cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE