ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

KOMENTARZE
10.01.2018r. 10:02

Grzegorz Wiśniewski
Kontrolowana przez Republikanów Federalna Komisja Regulacji Energetyki (FERC) odrzuciła w poniedziałek plan administracji Trumpa, aby wesprzeć elektrownie węglowe i jądrowe poprzez dotacje.
21.12.2017r. 06:22

Szymon Kardaś
11 grudnia państwowa rosyjska korporacja Rosatom zawarła cztery kontrakty na budowę elektrowni jądrowej w Egipcie. Inwestycja ta ma dla Moskwy znaczenie strategiczne i pozwoli jej jeszcze bardziej wzmocnić polityczne wpływy w Egipcie. Uwzględniając moce wytwórcze nowej elektrowni i strategię energetyczną Kairu (władze Egiptu deklarowały zainteresowanie eksportem nadwyżek energii elektrycznej do takich krajów jak Grecja czy Cypr), nie można wykluczyć, że strona rosyjska będzie próbowała to wykorzystać do wzmocnienia swoich wpływów na rynku elektroenergetycznym UE.
09.11.2017r. 07:06

Zbliża się wielki przełom w dziedzinie energetyki termojądrowej (fuzyjnej - fission), który zmieni oblicze naszej cywilizacji. Energia czysta, tania, bezpieczna i w nieograniczonej ilości odmieni świat już w najbliższych dekadach.

mgr inż. Bogdan Kasierski, konstruktor komputerów
12.09.2017r. 20:50

prof. dr hab. inż. Władysław Mielczarski, Politechnika Łódzka
Z informacji dobiegających z ostatniego Forum w Krynicy wynika, że energetyka węglowa już nie jest "prawdą etapu". Wszystko wskazuje, że będą to elektrownie jądrowe - cztery bloki za 150 mld zł, chociaż jeszcze niewiadomego pochodzenia.
05.09.2017r. 19:03

prof. dr hab. inż. Konrad Świrski, Transition Technologies SA
Ostatnie wydarzenia związane z elektrownią jądrową Tihange pokazują bolesna prawdę - dyskusja o energetyce jądrowej nie rozgrywa się i już nigdy nie będzie się toczyć według argumentów technicznych i jako spór ekspercki. Gorąca dyskusja o radioaktywnych chmurach nad Polską i tabletkach jodu pokazuje, że teraz to sprawa "serc i umysłów" i w jakichkolwiek planach rozwoju polskiego energy mix - trzeba to także uwzględnić.
04.08.2017r. 06:47

Chiny wykorzystują eksport infrastruktury do budowy strategicznych relacji z wieloma krajami w Azji, Europie Wschodniej, na Bliskim Wschodzie oraz w Ameryce Łacińskiej. W ramach polityki "Jednego Pasa, Jednej Drogi" (One Belt, One Road) Pekin zobowiązał się do zapewnienia środków, które są większe od Planu Marshalla - czytamy w BiznesAlert.pl piszącym za "Financial Times".
18.07.2017r. 15:42

Chiny, których obecna strategia energetyczna jest oparta na węglu, na coraz większą skalę korzystają z elektrowni jądrowych. To sposób na ograniczenie skażenia powietrza. Patrząc na chińskie doświadczenia, Kraj Środka to ciekawy przykład dla Polski - mówi w rozmowie z portalem BiznesAlert.pl dr inż. Andrzej Strupczewski, prof. nadzw. z Narodowego Centrum Badań Jądrowych.
01.07.2017r. 08:27

Dr inż. Andrzej Strupczewski prof nadzw. NCBJ
Przemawiając w dniach 28 i 29 czerwca z okazji "Tygodnia Energetyki" święconego w USA, prezydent Trump oświadczył, że zmieni zdecydowanie stosunek rządu USA do energetyki jądrowej. Podczas gdy prezydent Obama popierał energetykę odnawialną, prezydent Trump widzi znaczenie i zalety energetyki jądrowej.
31.03.2017r. 12:39

Dr inż. Andrzej Strupczewski, prof. nadzw. NCBJ
W Japonii prowadzone są od kilku lat długoterminowe badania 380 000 osób, które miały mniej niż 18 lat w chwili, gdy trzęsienie ziemi i tsunami spowodowały w marcu 2011 roku uszkodzenia rdzeni trzech reaktorów w EJ Fukushima Dai-ichi. Program tych badań ma na celu porównanie stanu zdrowia ludzi w rejonie Fukushimy z innymi mieszkańcami Japonii, szczególnie w rejonach, których nie dotknęły skutki tej awarii (Fukushima Health Management Survey).
23.02.2017r. 17:46

Prof. dr. hab. inż. Konrad Świrski rozmawia z dziennikarzem BiznesAlert.pl. - Kluczowa decyzja - to wcale nie jest czy budować czy nie energetykę jądrową, ale jak reagować na dzisiejsze i przyszłe decyzje energetyczne Unii Europejskiej.cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE