ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


OPINIE
10.05.2021r. 05:21

Bogumił Dudek - ("Energetyka" - 4/2021)
Energia dla klimatu", to książka w ubiegłym 2020 r. bardzo szeroko reklamowana. Już na okładce zachęcające (?) podtytuły: Jak niektóre kraje poradziły sobie ze zmianami klimatu; "Najważniejsza książka o zmianach klimatu od Niewygodnej prawdy" z przedmowy Stevena Pinkera. No i wydawnictwo PWN, raptem 319 stron, do przeczytania w dłuższej podróży.
06.05.2021r. 10:31

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Według nowego badania przeprowadzonego przez analityka rynku energii elektrycznej EnAppSys, energia jądrowa była największym pojedynczym źródłem w bilansie energetycznym Europy w pierwszym kwartale bieżącego roku.
06.05.2021r. 07:21

Mgr inż. Jerzy Lipka - absolwent kierunku energetyka jądrowa, wydział MEL Politechniki Warszawskiej, współzałożyciel Stowarzyszenia Obywatelski Ruch na Rzecz Energetyki Jądrowej.
Pozornie te dwie sprawy są od siebie tak czasowo odległe, że trudno tu się doszukiwać analogii i wspólnych cech. A jednak!
Konstytucja uchwalona 3 maja 1791 roku, a następnie wydarzenia które nastąpiły później, były próbą ratunku dla tonącej Rzeczpospolitej Obojga Narodów rozbieranej po kawałku przez agresywnych sąsiadów. Ciąg zdarzeń, zmierzających do odzyskania niepodległości nie ogranicza się przy tym do wojny w obronie Konstytucji, czy zaraz potem Powstania Kościuszkowskiego, ale ciągnie się przez całą "Epokę Legionów" i "Okres Napoleoński".
27.04.2021r. 11:20

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Dyskutowanie konkretnych wariantów zaangażowania NBP w budowę elektrowni atomowej w Polsce byłoby na obecnym etapie przedwczesne - informuje Biuro Prasowe NBP. Bank centralny będzie wspierał dążenia do zapewnienia niezależności energetycznej Polski, o ile będą one zgodne z prawem i pozwolą realizować nadrzędny cel NBP, czyli stabilność cen.
19.04.2021r. 08:52

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Przemysł jądrowy zbyt długo odgrywał bierną rolę w debatach, które określają sposób postrzegania technologii jądrowej przez opinię publiczną, ale kryzys klimatyczny wymaga aktywnej komunikacji na temat jej wielu korzyści, powiedział Rauli Partanen, dyrektor generalny Think Atom delegatom na forum World Nuclear Fuel Cycle.
17.04.2021r. 18:30

William Reville
Kilka krajów Unii Europejskiej planuje wycofać energię jądrową do 2030 roku pomimo, iż ta sprawdzona technologia emituje niewiele gazów cieplarnianych lub nie emituje ich wcale.
Irish Time
30.03.2021r. 10:46

Eric James Beyer
Nieuzasadnione obawy dotyczące technologii jądrowej mogą utrudniać walkę ze zmianami klimatu twierdzi Eric James Beyer
IntEng
23.03.2021r. 16:28

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
"Polityczne spory o uwzględnienie energii jądrowej w Taksonomii UE są sprzeczne z niskoemisyjnymi ambicjami Porozumienia Paryskiego" - powiedział Philippe Knoche, dyrektor generalny Orano, podczas strategicznego eForum na temat zrównoważonego finansowania zorganizowanego przez Światowe Stowarzyszenie Jądrowe (WNA).
13.03.2021r. 12:59

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Mrozy, które wystąpiły raz na sto lat w Teksasie i na znacznej części Środkowego Zachodu, uwydatniły nieuniknioną rzeczywistość: potrzebujemy większej ilości niezawodnej energii. Domaga się tego współczesne społeczeństwo.
The Hill, Dan Crenshaw (R-Texas)
11.03.2021r. 10:42

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn , Alan Mammoser
Żeby wodór wolny od węgla odegrał znaczącą rolę w redukcji emisji, będzie musiał być produkowany w dużych ilościach przy niskich kosztach, aby móc konkurować z węglowodorami.
Oil Pricecire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE