ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

OPINIE
24.06.2021r. 17:00

Redakcja CIRE
Wystąpienie Dyrektora Generalnego MAEA Rafaela Mariano Grossiego na ministerialnym forum tematycznym.
IAEA
10.06.2021r. 13:00

Jerzy Lipka - Obywatelski Ruch na Rzecz Energetyki Jądrowej.
Ostatnie wydarzenia winny skłaniać głównych decydentów w kraju a także decydentów w głównych spółkach energetycznych do głębokich przemyśleń. Rychłe ukończenie Nord Stream 2 oznaczać będzie ni mniej ni więcej ale utrwalenie znanej z czasów Bismarcka niemiecko-rosyjskiej kooperacji, która tym razem przybiera formę ścisłych powiązań gospodarczych. Zablokowanie Baltic Pipe oznaczałoby natomiast brak alternatywy dla Polski jeśli chodzi o dostawy rosyjskiego gazu i konieczność przedłużenia w jakiejś formie kontraktu jamalskiego, wygasającego w 2022 roku - uważa Jerzy Lipka, przewodniczący Obywatelskiego Ruchu na Rzecz Energetyki Jądrowej.
09.06.2021r. 18:00

Redakcja CIRE
Liczba ludności na świecie wzrasta niezwykle szybko, ale globalne zużycie energii elektrycznej rośnie jeszcze szybciej. Spełnienie wymagań konsumentów przy jednoczesnym poszanowaniu naszych najważniejszych ambicji związanych ze zmianą klimatu jest ogromnym wyzwaniem.
W międzyczasie jesteśmy świadkami, jak rozwój technologii robi wrażenie, gdy budujemy przemysł energetyczny dostosowany i przygotowany na kolejną dekadę - zwłaszcza w zakresie cyfryzacji tego sektora.
07.06.2021r. 05:00

Reakcje polityczne, gospodarcze, dziennikarskie, a nawet energetyczne w sprawach klimatu i energii są w ostatnich okresie czasu zadziwiające. Skrajne opinie, emocje, utrwalone schematy, przyzwyczajenia, tak naprawdę brak polemik i poważnych dysput szacownych profesorów i menadżerów, z przywoływaniem ukrytych pod nickami różnych (także rzekomych) specjalistów.
31.05.2021r. 09:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Energia jądrowa "powraca na stół" jako opcja dla wielu krajów i może pracować wraz z odnawialnymi źródłami energii, zapewniając bardzo wyraźną drogę do osiągnięcia neutralności węglowej w 2050 r., powiedział dyrektor generalny Agencji Energii Jądrowej OECD podczas forum internetowego zorganizowanego przez hiszpańską grupę przemysłową Foro Nuclear.
28.05.2021r. 10:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Hiszpania nie powinna wykluczać energii jądrowej jako opcji energetycznej po 2050 r., bowiem technologia jądrowa ma "wielki potencjał", aby przyczynić się do dekarbonizacji poprzez dostawy ciepła o wysokiej temperaturze i produkcję wodoru, stwierdza raport Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA).
27.05.2021r. 04:00

Redakcja CIRE
Marzenie o wolnej od zanieczyszczeń i promieniowania elektryczności pochodzącej z syntezy jądrowej może być coraz bliżej urzeczywistnienia dzięki przełomowi dokonanemu przez brytyjskich naukowców. Wydaje się, że rozwiązali oni problem spalin w kompaktowych elektrowniach termojądrowych, czyniąc je bardziej opłacalnymi ekonomicznie.
17.05.2021r. 14:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Światowi przywódcy mają wyjątkową okazję na to, aby podczas szczytu G7 i spotkania przed COP 26 "wyznaczyć nowy śmiały kierunek" w walce ze zmianami klimatu, twierdzi sześć grup przemysłu jądrowego w opublikowanym liście otwartym. Grupy apelują o równy dostęp energii jądrowej do finansowania klimatycznego wraz z innymi technologiami niskoemisyjnymi.
16.05.2021r. 07:00

ILF Consulting Engineers Polska
Transformacja polskiej branży energetycznej jest trudnym wyzwaniem, przede wszystkim z uwagi na istotną - sięgającą obecnie 70 proc. - zależność od stałych paliw kopalnych. Sprawia ona, że hurtowa cena krajowej energii elektrycznej jest najwyższą w UE i przekracza o 50 proc. średnią europejską.
10.05.2021r. 05:21

Bogumił Dudek - ("Energetyka" - 4/2021)
Energia dla klimatu", to książka w ubiegłym 2020 r. bardzo szeroko reklamowana. Już na okładce zachęcające (?) podtytuły: Jak niektóre kraje poradziły sobie ze zmianami klimatu; "Najważniejsza książka o zmianach klimatu od Niewygodnej prawdy" z przedmowy Stevena Pinkera. No i wydawnictwo PWN, raptem 319 stron, do przeczytania w dłuższej podróży.cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE