ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

KOMENTARZE
07.07.2020r. 15:44

Departament Energii USA
Netflix wydał niedawnonowy serial dokumentalny zatytułowany Historia 101. Każdy odcinek zapewnia widzom krótką lekcję historii na różne tematy, w tym o energetyce jądrowej. Jest w nim kilka nieścisłości, które naszym zdaniem wymagają poprawienia.02.07.2020r. 10:23

David Watson
Drugi z dwóch francuskich reaktorów jądrowych został przedwcześnie wyłączony na stałe pod presją Zielonych.
Generation Atomic
23.06.2020r. 16:22

"Jeśli chodzi o energię, wstrząsy na globalnym rynku prowadzą do przekształcania aktywów w zobowiązania. Z wyjątkiem sytuacji, gdy dotyczy to energii jądrowej" - pisze Alexander Uvarov, redaktor naczelny AtomInfo.ru.
17.06.2020r. 12:59

Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA) podjęła inicjatywę mającą na celu wzmocnienie globalnej gotowości na przyszłe pandemie, podobne do COVID-19. Projekt ZODIAC opiera się na doświadczeniu MAEA we wspieraniu krajów w stosowaniu technik jądrowych i ich pochodnych do szybkiego wykrywania patogenów wywołujących transgraniczne choroby zwierząt, w tym takich, które mogą przenosić się na człowieka.
World Nuclear News
27.05.2020r. 15:56

Reaktory badawcze mogą być wykorzystywane do różnych celów, od szkolenia inżynierów jądrowych i prowadzenia badań naukowych, po produkcję radioizotopów i opracowywanie zaawansowanych materiałów. Ale zanim jakiś kraj rozpocznie budowę nowego reaktora badawczego, musi najpierw stworzyć odpowiednią infrastrukturę jądrową.
MAEA
18.05.2020r. 14:02

Aby sprostać podwójnemu wyzwaniu związanemu z zasoleniem gleby i brakiem wody, Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA), we współpracy z Organizacją Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO), wsparła dziesięć krajów w regionach dotkniętych poważnym zasoleniem w celu poprawy praktyk zarządzania glebą, wodą i uprawami z wykorzystaniem technik jądrowych i izotopowych. Po upływie pięciu lat rolnicy z powodzeniem uprawiają rośliny na zasolonych glebach osiągając dobre plony.
Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej
15.05.2020r. 13:10

prof. dr hab. inż. Konrad Świrski, Transition Technologies SA
Sektor energetyczny Ukrainy jest szczególnie bliski mojemu sercu. Dopóki startowały loty do Kijowa byłem tam bardzo często i cały czas trzymałem kciuki za powodzenie zmian rynkowych (niestety z coraz mniejszą nadzieją).
15.05.2020r. 13:09

Ponieważ pandemia COVID-19 zmusza rządy i organizacje międzynarodowe do rozważania nowych sposobów prowadzenia działalności gospodarczej i ochrony społeczności, musimy przekształcić proces przywracania gospodarki w okazję do ochrony przyszłości, pisze Christer Viktorsson, dyrektor generalny Federalnego Urzędu Regulacji Jądrowych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
World Nuclear News
11.05.2020r. 11:34

Na podstawie tekstu Laury Leay - stypendystki ds. Innowacji w dziedzinie inżynierii jądrowej, University of Manchester
Część tego, co słyszałeś o odpadach jądrowych, jest prawdą. Ich rozpad może trwać tysiące lat, a nawet najkrótsza ekspozycja na najbardziej niebezpieczny ich rodzaj może być śmiertelna. W przestrzeni publicznej pojawia się jednak wiele niedorzeczności na temat odpadów. W rzeczywistości nie są tak złe, jak wypisuje się w wielu przerażających historiach.
24.04.2020r. 15:13

Polski Komitet Energii Elektrycznej (PKEE) popiera ideę wprowadzenia wymogów dotyczących zrównoważonego finansowania (taksonomii) i technicznych kryteriów weryfikacji ich spełnienia w celu zapewnienia przejrzystości, a także ustanowienia ram oceny dla inwestorów prywatnych, instytucji publicznych oraz uczestników rynku. Głównym celem taksonomii musi być zapewnienie jak najlepszych ram inwestowania, umożliwiających zrównoważoną transformację ku gospodarce niskoemisyjnej.

PKEEcire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE