ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


KOMENTARZE
31.07.2019r. 10:31

Tak jak trudno byłoby przekonać właściciela jedynego do tej pory sklepu na osiedlu, że potrzebny byłby jeszcze i drugi, tak nie sposób zjednać lobbystów w energetyce, żeby obok ich branży rozwijały się jeszcze inne sposoby pozyskiwania energii! I w jednym i w drugim przypadku dotychczasowy monopolista będzie dążył do utrzymania status quo. Różnica jest jedynie taka, że w energetyce chodzi o dużo większe pieniądze. Prawdziwym nieszczęściem zaś jest, gdy lobbystyczną propagandę zaczyna się brać za obraz rzeczywistości!
mgr. inż. Jerzy Lipka, Obywatelski Ruch na Rzecz Energetyki Jądrowej
04.07.2019r. 11:16

prof. dr hab. inż. Konrad Świrski, Transition Technologies SA
Większość osób już oglądało, tylko mała część nie zna "Bandersnatch" - specjalny odcinek "Black Mirror" na Netflixie. To odświeżona koncepcja filmu interaktywnego, w którym każdy z widzów ma możliwość interakcji kierując akcję na inne tory. Koncepcję tę można więc łatwo rozszerzyć na inne obszary i interaktywnie pograć z polską energetyką choćby do 2030.
07.06.2019r. 10:21

Marcin Brożek
Czy w Polsce opłaca się budować sektor energetyki jądrowej? To pytanie z gatunku: czy ludzie powinni zażywać antybiotyki? Jeśli padnie odpowiedź "Tak", to wówczas można mieć pretensje, że odpowiadający chce, niepotrzebnie, faszerować zdrowych ludzi antybiotykami. Jeśli odpowiedź "Nie", to można odpowiadającej osobie zarzucić, że nie chce pomagać chorym ludziom. Zatem jaka jest poprawna odpowiedź? Otóż najsensowniej powiedzieć: kiedy jest taka potrzeba/konieczność, to należy zażywać.
21.05.2019r. 14:46

List otwarty zagranicznych naukowców i ekologów, skierowany do władz Niemiec i Belgii, w którym apelują oni o nie zamykanie elektrowni jądrowych.
climatecal.eu
06.05.2019r. 11:12

Przemysł nuklearny musi zacząć aktywniej działać, aby zakończyć trwającą od dziesięcioleci demonizację najbardziej przyjaznej dla środowiska formy energii i jedynej realnej nadziei na powstrzymanie zmian klimatycznych i zwalczenie ubóstwa. Przesłanie tej treści skierował Michael Shellenberger - przewodniczący organizacji badawczej i politycznej Environmental Progress - do delegatów na XI International Forum Atomexpo 2019, które odbyło się w ubiegłym tygodniu w Soczi w Rosji.
World Nuclear News
26.04.2019r. 09:35

Jordan Wilkerson, Harvard University
Zagrożenia związane z energią jądrową różnią się na wiele sposobów od niebezpieczeństw, przed którymi stoją inne metody pozyskiwania energii. Może to być wyjaśnieniem, dlaczego stale utrzymuje się strach przed energią jądrową i dlaczego powyższe wskaźniki śmiertelności mogą zaskakiwać. Wiemy jednak, że energia jądrowa nie emituje gazów cieplarnianych wytwarzanych przez paliwa kopalne od ponad wieku. Badania wykazują również, że bardziej znane zagrożenia związane z wykorzystaniem paliw kopalnych powodują utratę wielu więcej istnień ludzkich.
17.04.2019r. 11:55

Aktualny stan i perspektywy rozwoju polskiej energetyki to nasz największy problem w kontekście konkurencyjności całej gospodarki. Zaniechania i brak strategicznego myślenia niebezpiecznie zbliżają nas do systemowej recesji i spadku poziomu życia obywateli. Polska pilnie potrzebuje doktryny energetycznej uwzględniającej procesy zachodzące na świecie, a nie tylko życzeniowe myślenie polityków.
Związek Przedsiębiorców i Pracodawców
09.04.2019r. 12:28

Joshua S. Goldstein, Staffan A. Qvist i Steven Pinker, New York Times
Rozwój tej technologii to najszybszy sposób na ograniczenie emisji gazów cieplarnianych i obniżenie emisyjności gospodarki.
New York Times
22.03.2019r. 09:51

Wdrożenie energetyki jądrowej to inwestycja w rozwój polskiej myśli technicznej i gospodarkę opartą na wiedzy. Dla polskiego przemysłu oznacza możliwość realizacji zaawansowanych technologicznie projektów, które w skali całej gospodarki utworzą stabilne miejsca pracy o wysokiej wartości dodanej. Ze względu na tzw. efekty mnożnikowe całkowita liczba miejsc pracy utworzonych dzięki wdrożeniu energetyki jądrowej będzie odczuwalna w skali całej gospodarki.
18.03.2019r. 14:16

Michael Shellenberger (Quillette)
Kiedy byłem chłopcem, moi rodzice czasami zabierali moją siostrę i mnie na obóz na pustyni. Wiele osób uważa, że pustynie są puste, ale moi rodzice nauczyli nas widzieć dziką przyrodę, w tym jastrzębie, orły i żółwie. Po studiach przeprowadziłem się do Kalifornii, aby pracować nad kampaniami środowiskowymi. Pomogłem uratować ostatni pradawny las sekwojowy i zablokowałem proponowane składowisko odpadów radioaktywnych na pustyni. W 2002 r., krótko po ukończeniu 30 lat, zdecydowałem, że chcę poświęcić się walce ze zmianami klimatu. Obawiałem się, że globalne ocieplenie doprowadzi do zniszczenia wielu naturalnych środowisk, które ludzie z takim wysiłkiem chronili.
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE