ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

KOMENTARZE
24.09.2020r. 14:00

prof. dr hab. inż. Władysław Mielczarski, Politechnika Łódzka
Jak podaje "Les Echos" i CIRE rząd francuski zdecydował się na uruchomienie elektrowni węglowych, ponieważ stare elektrownie jądrowe i energetyka odnawialna nie są w stanie zaspokoić zapotrzebowania na energię elektryczną.
09.09.2020r. 08:46

Emisje gazów cieplarnianych (greenhouse gases, GHG) związane z energią, pochodzące ze spalania paliw kopalnych, gwałtownie wzrosły w ciągu ostatniego półwiecza i stanowią obecnie ponad dwie trzecie wszystkich emisji gazów cieplarnianych. W ostatnich dniach obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Czystego Powietrza dla Błękitnego Nieba. Warto więc przypomnieć, że czyste źródła energii, takie jak energia mogą pomóc w osiągnięciu globalnych celów związanych ze zmianami klimatycznymi, a także zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza w celu ochrony zdrowia ludzi.
Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej
01.09.2020r. 09:47

mgr inż. Jerzy Lipka
We wszystkim, co się realizuje, źródłem sukcesu jest po pierwsze odpowiednia dawka entuzjazmu i wiara, że przedsięwzięcie powiedzie się, a po drugie upór i konsekwencja w działaniu. Bez tych dwóch rzeczy nigdy nie powstałaby Gdynia ani Centralny Okręg Przemysłowy, będące dla ubogiego stosunkowo kraju, jakim była II Rzeczpospolita, kolosalnym wyzwaniem. Nie mniejszym zapewne, niż obecnie stanowi budowa elektrowni jądrowych w naszym kraju. Elektrowni dodam, którą przynajmniej jedną już byśmy w Polsce posiadali, gdyby nie stricte polityczna, arbitralna i niezasadna decyzja z 4 września 1990 roku, kończąca żywot Elektrowni Jądrowej w budowie Żarnowiec.
20.07.2020r. 16:20

Skuteczna redukcja emisji z sektora elektroenergetycznego wymaga odpowiednich decyzji politycznych umożliwiających szybkie wdrożenie wszystkich dostępnych technologii niskoemisyjnych, stwierdza Jan Horst Keppler, starszy doradca ekonomiczny w Agencji Energii Jądrowej (NEA) OECD.


17.07.2020r. 16:23

Scott Foster, dyrektor Departamentu Zrównoważonej Energii Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ opisuje, w jaki sposób energia jest "złotą nicią" łączącą cele zrównoważonego rozwoju ONZ (UN's Sustainable Development Goals, SDG) oraz, że energia jądrowa ma do odegrania znaczną rolę w przyszłym bilansie energetycznym.
15.07.2020r. 10:10

mgr inż. Jerzy Lipka, przewodniczącym Obywatelskiego Ruchu na Rzecz Energetyki Jądrowej.
Skończył się nareszcie wyborczy maraton, możemy na 3 lata zapomnieć o polityce. Nadszedł czas na konkrety jeśli chodzi o kluczową inwestycję dla polskiej transformacji energetycznej. Elektrownia jądrowa na Pomorzu w przyszłej dekadzie ustabilizuje dostawy energii, czyniąc zbędnym masowy jej import z zagranicy, który w ostatnim czasie czerwcowej awarii 6 elektrowni węglowych wyniósł aż 3000 MW.
07.07.2020r. 15:44

Departament Energii USA
Netflix wydał niedawnonowy serial dokumentalny zatytułowany Historia 101. Każdy odcinek zapewnia widzom krótką lekcję historii na różne tematy, w tym o energetyce jądrowej. Jest w nim kilka nieścisłości, które naszym zdaniem wymagają poprawienia.02.07.2020r. 10:23

David Watson
Drugi z dwóch francuskich reaktorów jądrowych został przedwcześnie wyłączony na stałe pod presją Zielonych.
Generation Atomic
23.06.2020r. 16:22

"Jeśli chodzi o energię, wstrząsy na globalnym rynku prowadzą do przekształcania aktywów w zobowiązania. Z wyjątkiem sytuacji, gdy dotyczy to energii jądrowej" - pisze Alexander Uvarov, redaktor naczelny AtomInfo.ru.
17.06.2020r. 12:59

Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA) podjęła inicjatywę mającą na celu wzmocnienie globalnej gotowości na przyszłe pandemie, podobne do COVID-19. Projekt ZODIAC opiera się na doświadczeniu MAEA we wspieraniu krajów w stosowaniu technik jądrowych i ich pochodnych do szybkiego wykrywania patogenów wywołujących transgraniczne choroby zwierząt, w tym takich, które mogą przenosić się na człowieka.
World Nuclear Newscire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE