ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

KOMENTARZE
21.05.2019r. 14:46

List otwarty zagranicznych naukowców i ekologów, skierowany do władz Niemiec i Belgii, w którym apelują oni o nie zamykanie elektrowni jądrowych.
climatecal.eu
06.05.2019r. 11:12

Przemysł nuklearny musi zacząć aktywniej działać, aby zakończyć trwającą od dziesięcioleci demonizację najbardziej przyjaznej dla środowiska formy energii i jedynej realnej nadziei na powstrzymanie zmian klimatycznych i zwalczenie ubóstwa. Przesłanie tej treści skierował Michael Shellenberger - przewodniczący organizacji badawczej i politycznej Environmental Progress - do delegatów na XI International Forum Atomexpo 2019, które odbyło się w ubiegłym tygodniu w Soczi w Rosji.
World Nuclear News
26.04.2019r. 09:35

Jordan Wilkerson, Harvard University
Zagrożenia związane z energią jądrową różnią się na wiele sposobów od niebezpieczeństw, przed którymi stoją inne metody pozyskiwania energii. Może to być wyjaśnieniem, dlaczego stale utrzymuje się strach przed energią jądrową i dlaczego powyższe wskaźniki śmiertelności mogą zaskakiwać. Wiemy jednak, że energia jądrowa nie emituje gazów cieplarnianych wytwarzanych przez paliwa kopalne od ponad wieku. Badania wykazują również, że bardziej znane zagrożenia związane z wykorzystaniem paliw kopalnych powodują utratę wielu więcej istnień ludzkich.
17.04.2019r. 11:55

Aktualny stan i perspektywy rozwoju polskiej energetyki to nasz największy problem w kontekście konkurencyjności całej gospodarki. Zaniechania i brak strategicznego myślenia niebezpiecznie zbliżają nas do systemowej recesji i spadku poziomu życia obywateli. Polska pilnie potrzebuje doktryny energetycznej uwzględniającej procesy zachodzące na świecie, a nie tylko życzeniowe myślenie polityków.
Związek Przedsiębiorców i Pracodawców
09.04.2019r. 12:28

Joshua S. Goldstein, Staffan A. Qvist i Steven Pinker, New York Times
Rozwój tej technologii to najszybszy sposób na ograniczenie emisji gazów cieplarnianych i obniżenie emisyjności gospodarki.
New York Times
22.03.2019r. 09:51

Wdrożenie energetyki jądrowej to inwestycja w rozwój polskiej myśli technicznej i gospodarkę opartą na wiedzy. Dla polskiego przemysłu oznacza możliwość realizacji zaawansowanych technologicznie projektów, które w skali całej gospodarki utworzą stabilne miejsca pracy o wysokiej wartości dodanej. Ze względu na tzw. efekty mnożnikowe całkowita liczba miejsc pracy utworzonych dzięki wdrożeniu energetyki jądrowej będzie odczuwalna w skali całej gospodarki.
18.03.2019r. 14:16

Michael Shellenberger (Quillette)
Kiedy byłem chłopcem, moi rodzice czasami zabierali moją siostrę i mnie na obóz na pustyni. Wiele osób uważa, że pustynie są puste, ale moi rodzice nauczyli nas widzieć dziką przyrodę, w tym jastrzębie, orły i żółwie. Po studiach przeprowadziłem się do Kalifornii, aby pracować nad kampaniami środowiskowymi. Pomogłem uratować ostatni pradawny las sekwojowy i zablokowałem proponowane składowisko odpadów radioaktywnych na pustyni. W 2002 r., krótko po ukończeniu 30 lat, zdecydowałem, że chcę poświęcić się walce ze zmianami klimatu. Obawiałem się, że globalne ocieplenie doprowadzi do zniszczenia wielu naturalnych środowisk, które ludzie z takim wysiłkiem chronili.

15.03.2019r. 17:20

William Falk ("The Week")
Energia jądrowa jest bezemisyjna. Czy powinna odgrywać większą rolę w planach czystej ekologicznej energii każdego kraju?
13.03.2019r. 12:51

Hans Blix, Time
Dokładnie osiem lat temu trzęsienie ziemi na wschodnim wybrzeżu Japonii wywołało ogromne tsunami, które uderzyło w elektrownię jądrową Fukushima Daiichi. Ściana wody zalała teren elektrowni i pokonała mechanizmy chłodzenia reaktorów. W ciągu następnych czterech dni w obiekcie doszło do stopienia rdzeni w trzech reaktorach jądrowych. Była to najgorsza katastrofa nuklearna na świecie od czasu Czarnobyla. W odpowiedzi Niemcy, Szwajcaria i niektóre inne kraje na całym świecie przyspieszyły plany likwidacji energii jądrowej, jako źródła energii.
01.02.2019r. 10:46

prof. dr hab. inż. Konrad Świrski, Transition Technologies SA
Nic tak nie elektryzuje energetyki jak zmiany personalne, a dzisiejsze wiadomości to zmiany na stanowiskach dyrektorskich w Ministerstwie Energii. Nowy Dyrektor Departamentu Energetyki Jądrowej - to prawdopodobnie nowe otwarcie energetyki jądrowej w Polsce - na razie wciąż nie wiadomo czy realne przyspieszenie budowy pierwszej elektrowni czy też realne zamknięcie programu.cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE