ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

KOMENTARZE
11.11.2018r. 10:50

mgr inż. elektronik Bogdan Kasierski
Realnie istniejące i osiągalne zasoby wszystkich kopalnych źródeł energii pierwotnej ulegną wyczerpaniu w przedziale ok. 70-120 lat. Włączenie do eksploatacji olbrzymich i jeszcze nienaruszonych, ale zapewne nie całkiem osiągalnych zasobów hydratów metanu przedłuży ten okres o ok. 60 lat.
08.11.2018r. 12:10

prof. dr hab. inż. Konrad Świrski, Transition Technologies SA
Statystycy to dziwni ludzie i często niezrozumiali przez większość społeczeństwa. Potrafią liczyć niektóre rzeczy na najdziwniejsze sposoby i uprzykrzyć życie w szkołach podstawowych, licealnych i wyższych (w końcu jest średnia i mediana, nie wspominając o bardziej skomplikowanych wzorach). Nic więc dziwnego, że statystykę można wykorzystać w polityce, a zwłaszcza w polityce lobbystycznej - i tak różnego typu statystyczne działania matematyczne (dodawanie, uśrednianie) trafiło do energetyki.
30.10.2018r. 15:43

Krzysztof Tchórzewski, minister energii, magazyn "Wszystko Co Najważniejsze"
Atom może być ratunkiem dla rodzimej branży węglowej i pomocą w utrzymaniu dziesiątek tysięcy miejsc pracy w górnictwie. Ma to zasadnicze znaczenie dla naszej niezależności energetycznej - pisze Krzysztof Tchórzewski
13.08.2018r. 08:08

mgr inż. Jerzy Lipka, absolwent kierunku energetyka jądrowa w Instytucie Techniki Cieplnej na Politechnice Warszawskiej, przewodniczący Obywatelskiego Ruchu na Rzecz Energetyki Jądrowej
Dziś zbieramy efekty wielu dziesiątków lat politycznych decyzji w energetyce, które wypaczały i wypaczają rozwój sektora. Polityczne przyczyny stoją za brakiem rozwoju w naszym kraju energetyki jądrowej, które w innych krajach pracując dziś dostarczają wielkie ilości ekologicznej energii po niskich kosztach! Za błędną i jednostronną politykę ostatnich wielu dziesiątków lat, brak odwagi polityków, płaci dziś społeczeństwo.
18.07.2018r. 12:46

Michael Shellenberg ("Forbes")
Członkowie francuskiego parlamentu Perrine Goulet, Claude de Ganay i Julien Aubert skrytykowali anty-nuklearny raport sporządzony przez swoich kolegów, jako kłopotliwy, stronniczy i "intelektualnie nieuczciwy".
09.07.2018r. 12:33

Amerykański Forbes publikuje komentarz, którego autor przekonuje, że strach przed energetyką jądrową jest irracjonalny. Materiał wywołał dyskusję o przyszłości atomu. Jest wart przybliżenia polskiemu czytelnikowi. Tekst napisał Michael Shellenberger. Jego treść publikuje BiznesAlert.pl.
04.07.2018r. 19:33

dr inż. Andrzej Strupczewski, prof. NCBJ
W ciągu dwóch dni dwa nowe reaktory III generacji - EPR i AP1000 rozpoczęły pracę w sieci i dostarczanie energii elektrycznej. Pierwszy reaktor EPR którego projekt opracowała francuska firma FRAMATOM został podłączony do sieci w Chinach w elektrowni jądrowej Taishan w dniu 29 czerwca. Następnego dnia, 30 czerwca reaktor AP1000 w elektrowni jądrowej Sanmen też został podłączony do sieci i rozpoczął dostarczanie energii elektrycznej.
28.06.2018r. 13:26

prof. dr hab. inż. Konrad Świrski, Transition Technologies SA
Najbliższy rok jest kluczowy też dla innej wielkiej epopei inżynierskiej - reaktorów jądrowych generacji III +. Pokaże on czy podążą on szlakiem spektakularnej porażki jaką był program naddźwiękowych lotów pasażerskich, czy też osiągną sukces na miarę kolei dużych prędkości.
27.06.2018r. 04:58

mgr inż. Jerzy Lipka, absolwent kierunku energetyki jądrowej na Wydziale Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej - przewodniczący Obywatelskiego Ruchu na Rzecz Energetyki Jądrowej
To czego dziś brak, to nie kapitału czy technologii, tylko woli politycznej! Często zapominamy, że II Rzeczpospolita, kraj o dużo mniejszych możliwościach finansowych niż współczesna Polska, zdołała zbudować od podstaw Gdynię czy Centralny Okręg Przemysłowy. Każdy z tych projektów był porównywalny finansowo z budową dużej elektrowni jądrowej. A przecież w PRL będącym państwem na skraju upadku i z niewydolną gospodarką nakazowo-rozdzielczą także budowano elektrownię jądrową. W momencie likwidacji w 1990 roku, EJ Żarnowiec była zaawansowana w 40% a zaplecze socjalne nawet w 90%. Choć budowana wolno jednak bardzo solidnie, znacznie bardziej, niż analogiczna elektrownia na Słowacji, tak twierdzą świadkowie.
14.06.2018r. 06:06

Tomasz Dąborowski
7 czerwca parlament Bułgarii zdecydowaną większością głosów upoważnił rząd do rozpoczęcia poszukiwań inwestora strategicznego dla projektu budowy elektrowni jądrowej w Belene. Wpisuje się to w obserwowaną od kilkunastu miesięcy intensyfikację przygotowań bułgarskich władz do reaktywacji projektu jądrowego.cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE