ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
14.06.2018r. 09:53

Trzeci i ostatni generator pary zainstalowano w bloku nr 5 elektrowni jądrowej Hongyanhe zlokalizowanej w prowincji Liaoning w Chinach. Uruchomienie reaktora ACPR-1000 jest zaplanowane pod koniec 2019 r.
13.06.2018r. 15:49

Rada miejska Oskarshamn zadeklarowała poparcie dla budowy zakładu kapsułowania wypalonego paliwa jądrowego, który ma zostać zbudowany przez przedsiębiorstwo SKB (Swedish Nuclear Fuel and Waste Management Company /Svensk Kärnbränslehantering AB) odpowiedzialne w Szwecji za gospodarkę odpadami promieniotwórczymi.
13.06.2018r. 12:35

8 czerwca prezydent Brazylii Michel Temer uczestniczył w ceremonii położenia kamienia węgielnego pod budowę wielozadaniowego reaktora badawczego Brazilian Multipurpose Reactor (RMB) o mocy 30 MW zlokalizowanego na terenie ośrodka badawczego Aramar Nuclear Industrial Centre w Iperó (stan São Paulo).
12.06.2018r. 13:51

Wielka Brytania zgodnie z planem realizuje proces opuszczenia organizacji European Atomic Energy Community (Euroatom). Ostatnio zakończyła dwa kluczowe przedsięwzięcia polegające na przyjęciu przez brytyjski parlament 7 czerwca ustawy Nuclear Safeguards Bill oraz zawarciu przez rząd nowego porozumienia z Międzynarodową Agencją Energii Atomowej (MAEA) w sprawie systemu zabezpieczeń zgodnie z Układem NPT o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej.
12.06.2018r. 12:08

W piątek 8 czerwca prezydent Donald Trump polecił sekretarzowi ds. energetyki, Rickowi Perry'emu, aby ten podjął "natychmiastowe kroki" zapobiegające zamykaniu kolejnych elektrowni węglowych i jądrowych w Stanach Zjednoczonych. Jak podkreśliła sekretarz prasowa Białego Domu, Sarah Huckabee Sanders, działania mają wzmocnić narodowe bezpieczeństwo. Ma się to stać poprzez zabezpieczenie odporności krajowej sieci energetycznej na ataki terrorystyczne i inne nieprzewidziane zdarzenia losowe - czytamy w BiznesAlert.pl.
12.06.2018r. 12:01

Po zakończeniu synchronizacji sieci elektroenergetycznych państw bałtyckich z sieciami Europy kontynentalnej, energia elektryczna - z budowanej na Białorusi (Ostrowiec) elektrowni jądrowej - nie trafi na litewski rynek - czytamy w BiznesAlert.pl.
11.06.2018r. 20:53

Czterech polskich naukowców z Narodowego Centrum Badań Jądrowych zostało odznaczonych w poniedziałek francuskimi orderami Palm Akademickich za wkład w rozwój francusko-polskiego partnerstwa w dziedzinie badań jądrowych.
11.06.2018r. 16:30

Rosja i Chiny podpisały cztery umowy przewidujące budowę czterech bloków energetycznych z reaktorami typu VVER-1200 w Xudabao i Tianwan, współpracę w projekcie pilotażowym reaktorów prędkich CFR-600 oraz dostawę części RITEG (radioizotopowego generatora termoelektrycznego) do chińskiego programu badań księżycowych. Ceremonia podpisania odbyła się 8 czerwca w Pekinie i wzięli w niej udział prezydent Rosji Władimir Putin i prezydent Chin Xi Jinping.
08.06.2018r. 18:02

Firma SNC-Lavalin Nuclear (USA) Inc podpisała porozumienie z firmą Nuclear Development LLC w sprawie zapewnienia pomocy i dostarczania usług projektowania, zakupów i budowy oraz zarządzania projektem ukończenia budowy elektrowni jądrowej Bellefonte-1. Proces zakupu przez Nuclear Development tego obiektu ma zostać zakończony do końca tego roku.
08.06.2018r. 15:47

W ramach inicjatywy Advanced Research Projects Agency-Energy (ARPA-E) zatwierdzono dziesięć projektów, które zostaną dofinansowane przez Departament Energii USA (DOE) na łączną kwotę 24 mln USD. Wybrane projekty obejmują m.in. konstrukcję przewoźnego reaktora chłodzonego gazem i technologie umożliwiające pracę reaktorów pod zmiennym obciążeniem, a także poprawę bezpieczeństwa i zmniejszenie kosztów budowy zaawansowanych reaktorów.cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE