ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
27.07.2021r. 10:00

www.cire.pl
Będziemy tłumaczyli, że polska elektrownia atomowa nie jest zagrożeniem dla Niemiec, a elementem polskiej zielonej transformacji - mówił we wtorek pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.
27.07.2021r. 08:00

www.cire.pl
Jak poinformował ukraiński operator elektrowni jądrowych, firma Energoatom, rozpoczęto prace przygotowawcze do wznowienia budowy 3 bloku Chmielnickiej Elektrowni Jądrowej. W siedzibie elektrowni w miejscowości Niecieszyn odbyło się wczoraj posiedzenie sztabu w celu ukończenia bloku.
23.07.2021r. 12:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Sytuacja w elektrowni jądrowej w mieście Taishan na południu Chin "nie jest kryzysowa", ale gdyby siłownia znajdowała się we Francji, zostałaby już wyłączona - ocenił rzecznik francuskiej firmy EDF, która jest współwłaścicielem elektrowni, cytowany przez CNN.
22.07.2021r. 08:00

www.cire.pl
Jak najszybciej należy określić lokalizację elektrowni, bo bez tego Amerykanie nie rozpoczną praktycznych dyskusji. Po drugie, potrzebne jest rozstrzygnięcie, czy udział amerykański sprowadza się do finansowania, doradztwa technicznego, czy już z góry eliminuje wykorzystanie doświadczenia Francji czy Korei. Powiedzmy to od razu naszym partnerom, bo wtedy nie będą tracić czasu i pieniędzy na wizyty delegacji, a po czasie okaże się, że pozorujemy działania - mówi były wicepremier, były minister gospodarki.
21.07.2021r. 09:00

www.cire.pl
Do 3 sierpnia trwają konsultacje publiczne do projektu Strategii i polityki w zakresie rozwoju bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej Rzeczypospolitej Polskiej. To pierwszy tego rodzaju dokument w Polsce.
21.07.2021r. 03:00

www.cire.pl
Projekt nowelizacji o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie obiektów energetyki jądrowej, zakładający skrócenie o 12-18 miesięcy procedur związanych z procesem przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie obiektów energetyki jądrowej i inwestycji towarzyszących trafił właśnie do konsultacji społecznych, wynika z informacji na stronach Rządowego Centrum Legislacji (RCL). Uwagi do projektu można składać przez 21 dni.
20.07.2021r. 12:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Nowe regulacje dla decyzji zasadniczej, czy nowe uprawnienia dozoru jądrowego zawierają propozycje zmian ustawowych, dotyczących przygotowań i budowy elektrowni jądrowych. Ministerstwo klimatu wysłało projekt zmian do konsultacji.
20.07.2021r. 11:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Elektrownia jądrowa w Krško działa od 1981 roku i odpowiada za ok. 40 proc. zapotrzebowania na energię elektryczną Słowenii. W poniedziałek minister energetyki Jernej Vrtovac ogłosił, że państwo to rozpoczyna procedurę budowy drugiego bloku atomowego, co pozwoli Słowenii osiągnąć neutralność emisyjną do 2050 roku.
20.07.2021r. 06:00

Jak poinformowała litewska Ignalińska Elektrownia Jądrowa, 13 lipca odbyło się w formule zdalnej zgromadzenie darczyńców Międzynarodowego Funduszu Wspierania Likwidacji Elektrowni Ignalina, na którym kierownictwo elektrowni przedstawiło postępy w realizacji projektów likwidacyjnych i programie prac na 2021 rok.
19.07.2021r. 02:00

www.cire.pl
Według specjalnego raportu brytyjskiej firmy holdingowej Barclays, wysokie współczynniki obciążenia i niezawodność energii jądrowej mogą sprawić, że osiągnięcie zera emisji netto będzie przystępne cenowo.cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE