ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
18.04.2021r. 03:30

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Ostatni konflikt z Rosją może spowodować jej niedopuszczenie do przetargu na budowę nowego bloku elektrowni atomowej Dukovany - przekazał w sobotę wieczorem dziennikarzom Karel Hawliczek, wicepremier i minister przemysłu i handlu. Wartość kontraktu ocenia się na ok. 6 mld euro.
17.04.2021r. 13:30

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Irańskie media poinformowały w sobotę, że udało się zidentyfikować sprawcę sabotażu w zakładach wzbogacania uranu w Natanz. "Jest nim Reza Karimi, który zdążył wyjechać z kraju jeszcze przed eksplozją" - podano. Do wybuchu i pożaru doszło w ubiegłą niedzielę.
15.04.2021r. 15:41

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Generation Atomic zachęca do wzięcia udziału w kampanii, której celem jest przekonanie UE, aby dopuściła energię jądrową do zielonego finansowania. Wcześniej ta organizacja - w gronie 46 podmiotów z 18 krajów - skierowała list do przewodniczącej KE, wzywając do włączenia energii jądrowej do taksonomii. Teraz zachęca do bezpośredniej komunikacji z komisarzami UE i posłami do PE.
15.04.2021r. 09:50

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA) będzie uczestniczyła w uwalnianiu dużej ilości radioaktywnej wody z elektrowni jądrowej w Fukushimie - zapowiedział szef tej agencji Rafael Grossi, oceniając to zadanie jako skomplikowane.
15.04.2021r. 09:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Japonia ma obecnie siedem reaktorów jądrowych w eksploatacji komercyjnej po ponownym uruchomieniu 13 kwietnia bloku jądrowego Takahama-4, zlokalizowanego na zachodzie kraju i zarządzanego przez Kansai Electric Power Company.
14.04.2021r. 22:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Deklaracje Iranu o zamiarze rozpoczęcia wzbogacania uranu do 60 proc. są prowokacyjne - powiedział w środę na konferencji prasowej w siedzibie głównej NATO w Brukseli sekretarz stanu USA Antony Blinken.
14.04.2021r. 19:03

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Najwyższy przywódca Iranu ajatollah Ali Chamenei ocenił w środę, że propozycje składane Iranowi podczas rozmów w Wiedniu ws. powrotu do porozumienia atomowego są "upokarzające" i niewarte rozpatrywania. We wtorek Iran zapowiedział dalsze wzbogacanie uranu.
14.04.2021r. 16:24

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Jeśli japoński urzędnik twierdzi, że woda z elektrowni jądrowej w Fukushimie nadaje się do picia, niech sam się jej napije - powiedział w środę rzecznik chińskiego MSZ Zhao Lijian, komentując zapewnienia wicepremiera Japonii Taro Aso o nieszkodliwości wody.
14.04.2021r. 14:47

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
W USA istnieje ponadpartyjne poparcie dla tego, aby kraj był wiodącym na świecie dostawcą paliwa do zaawansowanych reaktorów - powiedziała Maria Korsnick, prezes i dyrektor generalna Nuclear Energy Institute (NEI), podczas forum World Nuclear Fuel Cycle, które NEI zorganizował wspólnie z World Nuclear Association.
14.04.2021r. 11:35

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Władze Korei Południowej rozważają wniesienie do Międzynarodowego Trybunału Prawa Morza (ITLOS) skargi na decyzję rządu Japonii o uwolnieniu ponad miliona ton wody ze zniszczonej elektrowni jądrowej w Fukushimie do oceanu - ogłosił w środę pałac prezydencki w Seulu.cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE