ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
29.09.2020r. 11:54

Po zakończeniu okresu gwarantowanej eksploatacji przez dostawcę technologii, odbyła się oficjalna ceremonia ostatecznego odbioru przez stronę pakistańską bloku nr 4 w elektrowni jądrowej Chashma w prowincji Pendżab. Zbudowana przez China National Nuclear Corporation (CNNC) jednostka jest czwartym chińskim blokiem jądrowym uruchomionym za granicą.
29.09.2020r. 08:41

Rząd niderlandzki planuje rozpocząć konsultacje w sprawie budowy nowych elektrowni jądrowych po tym, jak badanie przeprowadzone przez byłych ekspertów Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej wykazało, że energia jądrowa jest równie tania jak energia wiatrowa czy słoneczna - i jest najbezpieczniejszym sposobem wytwarzania energii elektrycznej.
29.09.2020r. 08:30

Europejska Komisja Gospodarcza ONZ opracowała nowy raport "Rola energii jądrowej w zrównoważonym rozwoju: ścieżki wejścia" pod kierownictwem Grupy Roboczej ds. Paliwa Jądrowego EKG ONZ przy wsparciu Światowego Stowarzyszenia Jądrowego (WNA), Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) oraz Agencji Energii Jądrowej OECD.
28.09.2020r. 12:26

Rozpoczęły się testy systemów bezpieczeństwa pierwszego bloku jądrowego w białoruskiej elektrowni jądrowej w Ostrowcu. Litwa w tym samym czasie przeprowadziła ćwiczenia na wypadek awarii tej siłowni. Ponadto operatorzy sieci przesyłowych z państw bałtyckich chcą zablokować import energii z tej elektrowni - czytamy w BiznesAlert.pl.
28.09.2020r. 12:22

Dzisiaj niemieckie media zdominowała sprawa składowania odpadów radioaktywnych. Ze względów technicznych dotychczasowa lokalizacja w Gorleben w Dolnej Saksonii nie będzie mogła być dalej wykorzystywana. Trwają trudne rozmowy o nowych miejscach - czytamy w BiznesAlert.pl.
28.09.2020r. 08:16

EDF chce zainwestować 50 miliardów funtów w wytwarzanie niskoemisyjnej energii elektrycznej z energii jądrowej, wiatru i słońca w Wielkiej Brytanii, a projekt Hinkley Point C stanowi żywy obraz "ogromnych korzyści ekonomicznych", jakie przynosi nowa inwestycja jądrowa.
28.09.2020r. 08:13

Japoński regulator jądrowy (Nuclear Regulation Authority, NRA) ogłosił 23 września, że koncern energetyczny Tokyo Electric Power Company (Tepco) jest w stanie bezpiecznie zarządzać elektrownią jądrową Kashiwazaki Kariwa, w oparciu o nowe, prawnie wiążące zasady bezpieczeństwa, które firma opracowała i zobowiązała się przestrzegać.
25.09.2020r. 13:57

Jeśli chcecie walczyć o swoje miejsca pracy oraz o rozumną transformację energetyczną Polski, nie oglądajcie się na związki zawodowe - zaapelował do górników poseł Konfederacji Robert Winnicki. Związki wielokrotnie udowodniły, że w tej branży los związkowca jest ważniejszy, niż los górnika, robotnika - dodał.
25.09.2020r. 13:52

Reaktory jądrowe mogą uzupełniać odnawialne źródła energii w przyszłych systemach energetycznych, ale potrzebne jest zaangażowanie rządów i decydentów przy ściślejszej współpracy między ekspertami w dziedzinie energii jądrowej i OZE - wynika z raportu inicjatywy NICE Future (Nuclear Innovation: Clean Energy Future).
25.09.2020r. 12:21

Podczas Konferencji Generalnej w Wiedniu, państwa członkowskie Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) wybrały Polskę do Rady Gubernatorów na kadencję 2020-2022.cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE