ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rosatom zapowiada porozumienie z inwestorami zinteresowanymi budową Bałtyckiej Elektrownia Atomowa
18.10.2012r. 14:58

Rosatom zapowiada, że w ciągu pół roku zostaną podpisane porozoumienia z inwestorami, z którymi rosyjska firma wybuduje elektrownię jądrową w obowodzie kaliningradzkim.
"Zgodnie z naszym planem biznesowym w ciągu pół roku powinniśmy podpisać porozumienia wiążące z inwestorami Bałtyckiej Elektrowni Atomowej" - powiadomił czeskich dziennikarzy Siergiej Bojarkin, jeden z dyrektorów Rosatomu. Nie podał on jednak nazw firm, z którymi trwają negocjacje.

Jednocześnie zaznaczył, że już zostały podspisane wiążące porozumienia o finansowaniu dostaw sprzętu z krajów zachodnich. Według jego zaewnień konsorcjum banków europejskich pod gwarancje rządu Francji udziela kredytów dostawcom sprzętu, który będzie wykorzystywany w Bałtyckiej Elektrowni Atomowej.
Według nieoficjalnych informacji Rosatom prowadzi negocjacje z EDF, Enelem oraz innymi firmami, które mogą zostać potencjalnymi partnerami projektu obejmująć w przedsięwzieciu do 49 proc. udziałów.

Bałtycka Elektrownia Atomowa będzie się składać z dwóch bloków energetycznych WWER o łącznej mocy 2300 MW. Oddanie do eksploatacji pierwszego bloku energetycznego jest planowane na 2016 rok, drugiego - na rok 2018. Koszt budowy elektrowni atomowej szacuje się na 5 mld euro.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE