ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Trwa doroczny przestój czeskiej elektrowni jądrowej Dukovany
17.06.2021r. 09:00

Redakcja CIRE

Na trzecim bloku czeskiej Elektrowni Jądrowej Dukovany trwa doroczny przestój związany z wymianą części paliwa oraz koniecznością przeprowadzenia prac konserwacyjnych.


W ciągu pierwszych 12 dni usunięto całkowicie paliwo jądrowe (349 zestawów) oraz przygotowano reaktor do szczegółowej kontroli i prac konserwacyjnych. Podczas przestoju zostanie zmieniona konfiguracja rdzenia oraz zainstalowanych zostanie 90 świeżych zestawów paliwowych. Obsługa paliwa odbywa się pod wodą a cały proces trwa ponad trzy dni i składa się z 386 kroków.

Bieżące prace obejmują przeglądy i serwisowanie głównych pomp obiegowych, przeglądy wytwornic pary oraz testy i wymianę zaworów bezpieczeństwa. W drugiej części przestoju pracownicy obejrzą m.in. części turbin parowych, planują modernizację armatury na rurociągach parowych, konserwację systemów sterowania i zarządzania oraz systemów zasilania awaryjnego.
Eksperci pobrali również z reaktora tzw. próbki świadków, na podstawie których określają aktualny stan samego zbiornika ciśnieniowego reaktora. Blok powinien powrócić do pracy na początku lipca.

Elektrownia jądrowa Dukowany jest zlokalizowana około 30 km na południe od miejscowości Třebíč, w trójkąckie wyznaczonym przez miejscowości Dukovany, Slavětice i Rouchovany. Zainstalowano w niej cztery wodne ciśnieniowe reaktory PWR typu WWER-440 model W-213, o mocy 440 MWe każdy, zlokalizowane w dwóch podwójnych blokach.Szybki link - polecamy analizy na CIRE

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE