ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Elektrownie jądrowe będzie eksploatować spółka Polskie Elektrownie Jądrowe
10.06.2021r. 11:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Polskie Elektrownie Jądrowe - tak będzie nazywać się podmiot, który zajmie się budową i eksploatacją polskiej energetyki jądrowej - poinformował w czwartek pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.
Jak wyjaśnił pełnomocnik, chodzi o zmianę nazwy dotychczasowej spółki PGE EJ1, która ostatnio została wykupiona od udziałowców przez Skarb Państwa. Dodał, że zmiana nazwy jest "w trakcie rejestracji".

Naimski mówił podczas konferencji Nafta-Gaz-Chemia 2021, że realizacja Programu Polskiej Energetyki Jądrowej, czyli budowa 6 bloków jądrowych o łącznej mocy rzędu 6-9 GW, według wstępnych szacunków spowoduje, że w I połowie lat 40. 20-25 proc. energii elektrycznej produkowanej w Polsce będzie pochodzić z atomu.
Pełnomocnik zaznaczył, że udział atomu, jako źródła zeroemisyjnego, w Zielonym Ładzie jest "ewidentny". Bez atomu, bilansowanie polskiego systemu energetycznego będzie pochodzić z Niemiec, a Polski na to nie stać - dodał. Polska nie może być systemowo uzależniona od importowanej energii - zaznaczył Naimski.

Czytaj również:

KOMENTARZE ( 5 )


Autor: alatuszek 10.06.2021r. 11:46
Powinno być "... w budowie" i tak przez 50 lat!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Wydma Lubiatowska 10.06.2021r. 19:15
Cytat: "Bez atomu, bilansowanie polskiego systemu energetycznego będzie pochodzić z Niemiec, a Polski na to nie... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Lukasz 10.06.2021r. 22:03
no tak - najwazniejsze jest jak sie ta spolka nazywa :/ takich wlasnie to mamy dyrektorow / prezesow - oni sa nimi... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Piotr von Wrocek 14.06.2021r. 18:38
To ile mammy tych elektrowni atomowych w końcu?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: kiedy ruszy budowa ?? 15.06.2021r. 10:26
Aby eksploatować
musi ruszyć budowa
i trzeba wybudować EJ1 i EJ2

Pytanie kiedy ?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 5 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE