ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Francja. Urząd Bezpieczeństwa Jądrowego żąda ustalenia polityki w sprawie odpadów jądrowych
07.06.2021r. 23:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Urząd Bezpieczeństwa Jądrowego (ASN) wezwał w poniedziałek władze do szybkiego podjęcia decyzji w sprawie ustalenie polityki gospodarowania odpadami jądrowymi, ostrzegając przed niewydolnością obecnego systemu.
ASN ostrzegł, że w przypadku braku decyzji żaden sposób gospodarowania odpadami promieniotwórczymi nie będzie działał w ciągu najbliższych 20 lat.

"Decyzje trzeba podjąć natychmiast, aby w ciągu najbliższych 15-20 lat dostępne były bezpieczne kanały gospodarowania wszystkimi rodzajami odpadów promieniotwórczych" - podkreślił ASN w komunikacie.

Francja przygotowuje piąty krajowy plan postępowania z materiałami radioaktywnymi i odpadami. ASN od początku roku wydaje kolejne alerty na ten temat.

W niedawno przedłożonym parlamentarzystom sprawozdaniu ASN ocenił, że projekt budowy 500 m pod ziemią magazynu na najbardziej niebezpieczne i radioaktywne odpady, który ma powstać do 2035 r. nie może być ostatecznym rozwiązaniem.
Projekt ten, którego koszt szacowany jest na 25 mld euro budzi sprzeciw zarówno mieszkańców, jak i części naukowców.

Na koniec 2019 r. Francja miała 1,67 mln m sześc. odpadów radioaktywnych, z czego ok. 4 000 m sześc., to odpady o wysokiej aktywności.

Czytaj również:

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE