ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Energetyka jądrowa w Japonii
15.04.2021r. 09:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Japonia ma obecnie siedem reaktorów jądrowych w eksploatacji komercyjnej po ponownym uruchomieniu 13 kwietnia bloku jądrowego Takahama-4, zlokalizowanego na zachodzie kraju i zarządzanego przez Kansai Electric Power Company.
Według doniesień prasowych ciśnieniowy reaktor wodny o mocy 830 MWe został ponownie uruchomiony po wykonaniu obowiązkowych modernizacji w celu ochrony obiektu przed atakami terrorystycznymi i naprawienia innych usterek systemu bezpieczeństwa.

Przedsiębiorstwo zaczęło ponownie uruchamiać blok jądrowy w poniedziałek po uporaniu się z modernizacjami, uszkodzeniami przewodów ciepłowniczych oraz zakończeniu regularnej konserwacji i załadunku paliwa - zacytowano wypowiedź rzeczniczki Kansai. Reaktor był wyłączony od 7 października 2020 r.

Rzeczniczka poinformowała również, że Kansai Electric ponownie uruchomił blok Takahama-3 w dniu 7 marca. Reaktor PWR o mocy 830 MWe był nieaktywny od 6 stycznia 2020 r. w celu przeprowadzenia regularnej konserwacji i prac nad wzmocnieniem środków bezpieczeństwa i ochrony fizycznej.

W międzyczasie w dniu 17 marca firma Kyushu Electric Power ponownie uruchomiła reaktor PWR o mocy 1127 MWe zainstalowany w bloku Genkai-4 w południowej Japonii. Obiekt był nieaktywny od 9 grudnia z powodu prowadzenia regularnych prac konserwacyjnych.
Tylko dziewięć z 33 jednostek wróciło do eksploatacji od czasu wypadku w EJ Fukushima-Daiichi w marcu 2011 roku. Są to bloki Sendai-1 i -2, Genkai-3 i -4, Ikata-3, Ohi-3 i -4 oraz Takahama-3 i -4. Od 14 kwietnia 2021 r. siedem jednostek znajduje się w trybie online.

Przed wypadkiem w Fukushima-Daiichi flota energetycznych reaktorów jądrowych Japonii wytwarzała około 30% energii elektrycznej w kraju. Według Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej w 2019 roku było to tylko około 7,5%.

Status energetyki jądrowej w Japonii

Dziewięć jednostek wróciło do eksploatacji od czasu awarii w Fukushima-Daiichi. Na dzień 14 kwietnia 2021 r. w eksploatacji komercyjnej znajdowało się siedem jednostek:

(673x562)

Czytaj również:
NucNet

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE