ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

NATO. Szef dyplomacji USA w Brukseli: deklaracje Iranu o wzbogacaniu uranu "prowokacyjne"
14.04.2021r. 22:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Deklaracje Iranu o zamiarze rozpoczęcia wzbogacania uranu do 60 proc. są prowokacyjne - powiedział w środę na konferencji prasowej w siedzibie głównej NATO w Brukseli sekretarz stanu USA Antony Blinken.
Szef amerykańskiej dyplomacji dodał, że takie oświadczenia ze strony Teheranu stawiają pod znakiem zapytania powagę jego intencji w rozmowach prowadzonych na temat programu atomowego w Wiedniu. Przypomniał też, że USA wyraziły gotowość powrotu do porozumienia nuklearnego z 2015 r., podczas gdy Iran tego nie zrobił.

We wtorek Iran zapowiedział, że będzie wzbogacał uran do poziomu 60 proc. z dotychczasowego poziomu 20 proc., co znacznie przybliży kraj do posiadania wzbogaconego do 90 proc. uranu używanego w budowie broni jądrowej. Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej potwierdziła w środę, że Iran "prawie zakończył" przygotowania do wzbogacania uranu do poziomu 60 proc.
Międzynarodowe porozumienie nuklearne (JPCOA) wyznaczyło Iranowi limit 3,67 proc.

Najwyższy przywódca Iranu ajatollah Ali Chamenei ocenił w środę, że propozycje składane Iranowi podczas rozmów w Wiedniu ws. powrotu do porozumienia atomowego są "upokarzające" i niewarte rozpatrywania.
Zobacz także:

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE