ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ukraiński resort polityki socjalnej: 1,7 mln ludzi ma status poszkodowanych w związku z katastrofą w Czarnobylu
06.04.2021r. 18:20

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Ponad 1,7 mln mieszkańców Ukrainy ma obecnie status poszkodowanych w związku z katastrofą w elektrowni jądrowej w Czarnobylu i z tego tytułu przysługują im zniżki - poinformował we wtorek ukraiński resort polityki socjalnej.
Ponad 181 tys. spośród osób uznanych za poszkodowane w związku z tragedią w Czarnobylu to bezpośredni uczestnicy likwidacji skutków katastrofy. Ok. 56 tys. z likwidatorów, to osoby z niepełnosprawnością.

Ok. 1 mln 535 tys. to pozostałe osoby, które ucierpiały w związku z katastrofą, ok. 49 tys. z nich to ludzie z niepełnosprawnością.

Jak zaznaczono, z budżetu państwa finansowane są programy pomocowe dla poszkodowanych, a w tym roku - jak zapowiedziano - fundusz na ten cel ma być powiększony o ponad 400 mln hrywien w porównaniu z rokiem poprzednim.
W tym miesiącu minie 35 lat od awarii w czarnobylskiej elektrowni atomowej. Wybuch czwartego reaktora siłowni doprowadził do skażenia części terytoriów Ukrainy i Białorusi. Substancje radioaktywne dotarły też nad Skandynawię, Europę Środkową, w tym Polskę, a także na południe kontynentu - do Grecji i Włoch. W strefie wokół Czarnobyla wciąż obowiązuje zakaz osiedlania się.

Czytaj również:
reklama@cire.pl - oferta dla firm zainteresowanych reklamą i obecnością w naszym portalu ,
PAP


KOMENTARZE ( 2 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: ds 07.04.2021r. 16:29
Jak się ma liczba 181 tys. poszkodowanych bezpośrednio uczestniczących w likwidacji szkód w Czernobylu, do jak... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 08-04-2021r. 11:39 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE