ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Polska firma Rockfin z kontraktem 30 mln zł dla elektrowni jądrowej na Węgrzech
24.02.2021r. 12:05

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
"Właśnie zdobyliśmy wart ponad 30 mln zł kontrakt na dostawę układów dla elektrowni jądrowej na Węgrzech" - powiedział prezes firmy Rockfin Bartosz Krzemiński w rozmowie z Pulsem Biznesu.
Szef Rockfina poinformował, że firma rozwija portfel zamówień dla sektora jądrowego oraz zadeklarował: "jesteśmy zainteresowani uczestnictwem w polskim programie jądrowym".

W 2020 r. Rockfin podpisał umowę na dostawę krytycznych elementów maszynowni - układów pomocniczych turbin parowych oraz turbogeneratorów - do tureckiej elektrowni atomowej Akkuyu o wartości ok. 120 mln zł, Co ciekawe pierwsze komponenty tego czteroletniego zlecenia zostały już dostarczone na budowę w Turcji - znacznie przed kontraktowym terminem. Układy Rockfin zostaną dostarczone także do elektrowni Hinkley Point w Wielkiej Brytanii. Na przestrzeni ostatnich lat firma dostarczyła urządzenia m.in. do elektrowni jądrowej Flamaville we Francji, Laguna Verde w Meksyku, Borselle w Holandii oraz szwedzkich Forsmark i Ringhals.

Rockfin jest wiodącą na świecie firmą inżynieryjną z główną siedzibą i zakładem produkcyjnym o łącznej powierzchni 10 000 m2 zlokalizowanymi w pobliżu Gdańska w Małkowie oraz zakładami produkcyjnymi w Gorlicach i Bydgoszczy. Spółka posiada również swoje oddziały w Szwajcarii i USA oraz biuro techniczno-handlowe we Włoszech.
Rockfin specjalizuje się w projektowaniu, produkcji, testowaniu i serwisowaniu systemów olejowych, paliwowych oraz układów pomocniczych do turbin gazowych i parowych, generatorów, kompresorów oraz wysokociśnieniowych napędów i systemów sterowania. Urządzenia Rockfin pracują w ponad 100 krajach.

Czytaj również:
Rockfin , CIRE.PL, pb.pl

KOMENTARZE ( 5 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: sobiesław 24.02.2021r. 21:17
a popkiewicz łowca megatrendów mówił, że polskie firmy to tylko pizzę będa dowozić na elektrownie jądrowe w polsce.... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 3 | Najnowsza odpowedź: 25-02-2021r. 14:02 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Zapraszam na Węgry 24.02.2021r. 23:36
Ponad 10 tysięcy Polaków zbudowało w latach 1976 - 1984 na Węgrzech elektrownię jądrową w miejscowości Paks nad... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 5 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE