ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

MKiŚ opracowuje projekt ustawy ułatwiającej licencjonowanie obiektów energetyki jądrowej
19.02.2021r. 16:13

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowuje projekt ustawy usprawniającej proces licencjonowania obiektów energetyki jądrowej (w szczególności elektrowni jądrowej) oraz inwestycji towarzyszących - napisał w odpowiedzi na interpelację poselską wiceszef resortu Piotr Dziadzio.
"Zespół (ds. opracowania zmian w specustawie jądrowej - PAP) dokonał szczegółowej analizy przepisów prawnych tworzących prawne ramy procesu lokalizacji, budowy oraz rozruchu obiektów jądrowych w Polsce. W oparciu o przygotowane przez Zespół propozycje legislacyjne opracowywany jest obecnie w Ministerstwie Klimatu i Środowiska projekt ustawy usprawniającej proces licencjonowania obiektów energetyki jądrowej (w szczególności elektrowni jądrowej) oraz inwestycji towarzyszących" - napisał Dziadzio.

Na początku października 2020 r. Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie aktualizacji Programu Polskiej Energetyki Jądrowej. Celem programu jest budowa oraz oddanie do eksploatacji elektrowni jądrowych. Zaktualizowany PPEJ zakłada budowę 6 reaktorów jądrowych o łącznej mocy 6-9 GW. Pierwszy blok miałby ruszyć w 2033 r.
Ministerstwo Klimatu poinformowało na początku stycznia, że są poważne opóźnienia po stronie inwestora w realizacji harmonogramu budowy elektrowni jądrowej, a dalsza realizacja programu energetyki jądrowej wymaga zdynamizowania.

Czytaj również:

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Miś Barei 19.02.2021r. 17:15
W Polsce na 100% będzie wydana licencja wtórna, bazująca na licencji pierwotnej z NRC, ASN itp. To żaden kłopot, bo... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE