ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Elektrownia jądrowa Krško ponownie włączona do sieci
31.12.2020r. 14:03

Elektrownia jądrowa Krško została ponownie podłączona do sieci, poinformował dziś właściciel i operator Nuklearna Elektrarna Krško (NEK). Jedyny słoweński reaktor jądrowy został zapobiegawczo wyłączony po trzęsieniu ziemi o sile 6,4 w skali Richtera, które nawiedziło 29 grudnia miasto Petrinja.
Petrinja zlokalizowane jest 50 km na południowy wschód od stolicy Chorwacji, Zagrzebia, a EJ Krško znajduje się w Słowenii, około 80 km na północny zachód od Petrinji.

"Po przeprowadzeniu systematycznej kontroli i przetestowaniu systemów i urządzeń, które potwierdziły, że wtorkowe trzęsienie ziemi nie miało wpływu na bezpieczeństwo pracy elektrowni jądrowej Krško ponownie podłączono ją wczoraj w nocy z 30 na 31 grudnia do systemu elektroenergetycznego" - potwierdził NEK. "Zgodnie z procedurami stopniowo zwiększamy moc elektrowni, która w godzinach popołudniowych ma odzyskać pełną moc".
NEK poinformował również, że w tym roku elektrownia "wyprodukowała już ponad 6 terawatogodzin energii elektrycznej i dostarczyła naszym akcjonariuszom więcej energii niż to było planowane".

Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA) przekazała wczoraj, że została poinformowana przez Słoweńską Administrację Bezpieczeństwa Jądrowego (SNSA) o rozpoczęciu w elektrowni Krško procedury rozruchu reaktora, a elektrownia ma wznowić połączenie z siecią o godz. 21:00 UTC 30/31 grudnia. SNSA przekazała także informację do MAEA, że systemy bezpieczeństwa Krško działały zgodnie z oczekiwaniami i że wczorajsze szczegółowe inspekcje nie wykazały żadnych uszkodzeń systemów i wyposażenia elektrowni w wyniku trzęsienia ziemi.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE