ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Przemysł jądrowy w USA prawdopodobnie skorzysta ze wsparcia obu stron Kongresu
18.12.2020r. 17:07

Amerykańska polityka w zakresie energii jądrowej może okazać się rzadkim przypadkiem kompromisu między Demokratami i Republikanami, kiedy Joe Biden zostanie prezydentem w styczniu 2021 r.
Brytyjski magazyn Petroleum Economist cytuje Kennetha Luongo, prezesa amerykańskiego think tanku Partnership for Global Security, który stwierdził, że jest mało prawdopodobne, aby Senat kontrolowany przez Republikanów spowolnił obecne działania w obszarze energetyki jądrowej. "Energia jądrowa jest jednym z rzadkich przypadków współpracy ponadpartyjnej w USA. Na szczeblu politycznym praktycznie nie ma sporu co do potrzeby utrzymania dalszego działania istniejących reaktorów".

Petroleum Economist zauważył, że to ponadpartyjne wsparcie jest widoczne w niedawno zatwierdzonych przepisach. W 2018 r. Kongres uchwalił ustawę o zdolnościach innowacyjnych w energetyce jądrowej, której celem jest usunięcie niektórych barier finansowych i technologicznych w energetyce jądrowej, a także promowanie większej liczby partnerstw między sektorem publicznym i prywatnym. W 2019 r. uchwalono ustawę o innowacjach i modernizacji w dziedzinie energetyki jądrowej, która zapewnia nowe ramy regulacyjne dla reformy sektora jądrowego.

Niedawno ponadpartyjna współpraca w Senacie zaowocowała zatwierdzeniem ustawy o przywództwie w energetyce jądrowej, nakładając na Departament Energii zadanie zademonstrowania koncepcji zaawansowanych reaktorów i rozwoju siły roboczej w branży jądrowej. Ostateczna wersja ustawy NELA musi jeszcze zostać zatwierdzona przez Izbę Reprezentantów, zanim stanie się prawem.
W listopadzie kilku amerykańskich senatorów wprowadziło amerykańską ustawę o infrastrukturze nuklearnej, kolejną ponadpartyjną ustawę mającą na celu promowanie krajowego sektora uranu. "W obliczu rosyjskiej i chińskiej agresji niezwykle ważne jest, abyśmy pozostali czołowym światowym twórcą technologii jądrowej" - powiedział republikański senator z Wyoming, John Barrasso. "Nasza ponadpartyjna ustawa wspiera dalsze działanie istniejących reaktorów w Ameryce i przygotowuje grunt pod wdrażanie zaawansowanych technologii jądrowych".

Jeśli te projekty zostaną zatwierdzone, będą stanowić ważny początkowy impuls dla energii jądrowej, gdy administracja Bidena przystąpi do pracy, powiedział Brett Rampal, kierownik zespołu jądrowego w amerykańskiej organizacji zajmującej się badaniami klimatycznymi Clean Air Task Force. "Oczekujemy, że dodatkowe dobrze skonstruowane i przemyślane ustawy oraz przepisy dotyczące energii jądrowej w innych projektach zostaną dobrze przyjęte i będą cieszyć się podobnym dwustronnym poparciem.

"Musimy skupić się na globalnie skoordynowanych wysiłkach w celu licencjonowania i regulowania zaawansowanych technologii w sposób, który umożliwia szybkie ich wdrażanie w wielu regionach, stawiając bezpieczeństwo na pierwszym miejscu".
NucNet , CIRE.PL

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: histoeryk 23.12.2020r. 14:49
a kto wesprze obie strony kongresu
wciąż gloryfikujące właścicieli niewolników
skoro chindie tę wojnę wygrały
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE