ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Iran jest gotowy powrócić do porozumienia nuklearnego, jeżeli Joe Biden cofnie nałożone sankcje
18.11.2020r. 12:23

Minister spraw zagranicznych Javad Zafir powiedział, że Iran jest gotowy powrócić do porozumienia nuklearnego zawartego w 2015 roku, jeżeli Joe Biden cofnie nałożone sankcje nałożone przez Donalda Trumpa w 2018 roku - czytamy w BiznesAlert.pl.
- Jeśli Biden jest gotów wypełnić zobowiązania Stanów Zjednoczonych, my również możemy natychmiast powrócić do naszych pełnych zobowiązań dotyczących porozumienia nuklearnego. Jesteśmy gotowi do dyskusji o przystąpieniu USA do porozumienia. Biden może znieść wszystkie sankcje trzema nakazami wykonawczymi - powiedział Zarif.

W umowie ze Stanami Zjednoczonymi i innymi mocarstwami Iran zgodził się ograniczyć swój program nuklearny w zamian za złagodzenie sankcji. Kraj ten zaczął łamać porozumienie nuklearne po wycofaniu się z niego Donalda Trumpa w 2018 roku i zaostrzeniu jednostronnych sankcji wobec Teheranu.
Joe Biden w czasie kampanii prezydenckiej wskazywał, że jest gotów powrócić do porozumienia z Iranem, jeżeli ten ograniczy rozwój technologii nuklearnej - czytamy w BiznesAlert.pl.
Reuters , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE