ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rosja podłączyła do sieci nowy blok jądrowy
23.10.2020r. 10:56

Nowy blok jądrowy Leningradzkiej Elektrowni Jądrowej został zsynchronizowany z krajową siecią elektroenergetyczną i osiągnął moc 240 MW. Blok jest wyposażony w reaktor WWER-1200 - czytamy w BiznesAlert.pl.
- Są dwa ważne kamienie milowe w procesie uruchamiania nowych bloków jądrowych. Pierwszym jest doprowadzenie reaktora do stanu krytycznego, to znaczy, że jednostka zaczyna pracować z minimalnym, kontrolowanym poziomem mocy, w którym zaczyna się reakcja łańcuchowa. Drugim i ważniejszym etapem jest synchronizacja bloku z siecią elektroenergetyczną, w którym zaczyna on generować moc trafiającą do klientów - brzmi oświadczenie Rosatomu.

- Przed nami okres eksperymentalnej pracy reaktora, w którym będzie on stopniowo doprowadzany do osiągnięcia zakładanej zdolności produkcyjnej. W tym czasie będą odbywały się różnego rodzaju testy bezpieczeństwa, łącznie z symulowanym awaryjnym wyłączeniem reaktora - powiedział dyrektor generalny Rosenergoatomu Andriej Petrow.
Oddanie bloku do pełnej komercyjnej pracy zostało zaplanowane na 2021 rok - czytamy w BiznesAlert.pl.
TASS , BiznesAlert

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: oppa 23.10.2020r. 15:19
świat odchodzi od atomu c.d.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: zgryźliwy 24.10.2020r. 10:43
Kiedyś baliśmy się atomu, bo groził unicestwieniem, więc tak naprawdę zarówno Rosja, jak i USA robiły wszystko, żeby... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE