ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rumunia podpisuje umowę z Amerykańskim Instytutem Energii Jądrowej
22.10.2020r. 09:43

Rumuńskie forum jądrowe Romatom podpisało porozumienie z waszyngtońską grupą przemysłową Nuclear Energy Institute o współpracy w dziedzinie energii jądrowej - czytamy w oświadczeniu.
Celem porozumienia jest stworzenie ram współpracy między rumuńskim i amerykańskim sektorem energetyki jądrowej, promowanie energii jądrowej oraz pomoc w zwiększeniu handlu i inwestycji w sektorze energii jądrowej.

Na początku tego miesiąca Rumunia i USA podpisały projekt umowy o współpracy w zakresie remontu jednego reaktora jądrowego i budowy dwóch kolejnych w elektrowni jądrowej Cernavodă.
Cosmin Ghita, dyrektor generalny rumuńskiego państwowego operatora jądrowego Nuclearelectrica, powiedział wówczas, że umowa przewiduje rolę rumuńskiego krajowego przemysłu jądrowego w projektach Cernavodă. Pozwala również na dzielenie się wiedzą techniczną, regulacyjną i dotyczącą bezpieczeństwa jądrowego.

Teodor Chirica, prezes Romatom, powiedział, że umowa o współpracy stwarza możliwości dla projektów w Rumunii, takich jak budowa bloków 3 i 4 oraz remont jednostki 1 w Cernavodă. Powiedział również, że istnieje potencjał do rozmieszczenia małych reaktorów modułowych.
NucNet , CIRE.PL

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE