ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Dwa japońskie miasta zainteresowane obiektem do składowania odpadów jądrowych
13.10.2020r. 12:54

Miasto Suttsu w japońskiej prefekturze Hokkaido zgłosiło się do pierwszego etapu badania dotyczącego wyboru przez rząd ostatecznego miejsca składowania odpadów jądrowych.
Burmistrz Suttsu, Kataoka Haruo, złożył wniosek do Nuclear Waste Management Organization (NWMO) w Tokio w dniu 9 października, poinformowała agencja prasowa Kyodo News.

Miasto Suttsu jest pierwszą gminą, która złożyła wniosek o przeprowadzenie badania, od czasu opublikowania przez rząd mapy w lipcu 2017 r. przedstawiającej obszary uznane z naukowego punktu widzenia za odpowiednie do umieszczenia takich składowisk pod ziemią.

W 2007 roku miasto w prefekturze Kochi złożyło podobny wniosek, ale wycofało go po sprzeciwach mieszkańców.
NWMO planuje rozpocząć badanie w Suttsu po uzyskaniu zgody rządu.

W międzyczasie wioska Kamoenai, w pobliżu elektrowni jądrowej Tomari należącej do firmy Hokkaido Electric Power Company, wyraziła zainteresowanie lokalizacją na swoim terenie obiektu do składowania odpadów jądrowych.

Badanie na pierwszym etapie zapewniłoby do 2 miliardów jenów (19 milionów dolarów) dotacji państwowych w ciągu dwóch lat. Dalsze badania wymagałyby zgody prefektury.
NEInt , CIRE.PL

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE