ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rozpoczęto testy bezpieczeństwa Elektrowni Ostrowiec
28.09.2020r. 12:26

Rozpoczęły się testy systemów bezpieczeństwa pierwszego bloku jądrowego w białoruskiej elektrowni jądrowej w Ostrowcu. Litwa w tym samym czasie przeprowadziła ćwiczenia na wypadek awarii tej siłowni. Ponadto operatorzy sieci przesyłowych z państw bałtyckich chcą zablokować import energii z tej elektrowni - czytamy w BiznesAlert.pl.
Testy mają przebiegać dwutorowo. Najpierw sprawdzone ma być działanie systemu pomp awaryjnych i analiza ich charakterystyk przepływowych. Drugim etapem testów ma być aktywne systemy bezpieczeństwa całego obwodu pierwszego bloku elektrowni. Testy te są elementem rozruchu reaktora, którego oficjalna ceremonia ma odbyć się siódmego listopada. Od 7 sierpnia do 20 sierpnia trwał załadunek paliwa jądrowego do pierwszego reaktora. W tym samym czasie Litwa przeprowadziła ćwiczenia reakcji na wypadek awarii w białoruskiej elektrowni. Scenariuszem było wykrycie promieniowania jonizującego. Źródło takowego zostało zidentyfikowane przez śmigłowiec litewskiej straży pożarnej, który poderwał się w powietrze wyposażony w urządzenia pomiaru skażeń radiacyjnych - czytamy w BiznesAlert.pl.
BelTA/VSAT , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE