ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Penny Nuclear wprowadza innowacje pozwalające na pracę przez cały okres blokady
14.09.2020r. 14:13

Zespół Penny Nuclear wykorzystuje systemy telewizji CCTV do zdalnego wykonywania fabrycznych testów akceptacyjnych (Factory Acceptance Testing, FAT) i do utrzymania projektów w ruchu.
Blokada i dystans społeczny spowodowały, że firmy stanęły w tym roku w obliczu wielu wyzwań. Zespół Penny Nuclear przekształcił te wyzwania w okazję do poprawy sposobu, w jaki wykonuje się testy FAT.

Przy bezprecedensowej liczbie osób pracujących zdalnie lub w ramach ograniczeń w poruszaniu się, fizyczna podróż w celu wykonania FAT była trudna. Zespół Penny Nuclear wykorzystał system telewizji CCTV o wysokiej rozdzielczości do nagrywania, transmisji na żywo i prezentacji produktu swoim klientom.

Przykładem jest nagranie przedstawiające FAT 300-tonowej hydraulicznej walcarki bębnowej, używanej do zgniatania beczek z pozostałościami elementów paliwowych (FED), które mają być odzyskane w zakładzie Magnox w Hinkley Point A. Beczki będą przechowywane przez długi czas w betonowych pojemnikach, i w ten sposób zostanie zmniejszona ilości odpadów, co pozwoli zaoszczędzić miliony funtów brytyjskiej Nuclear Decommissioning Authority (NDA).

Ponieważ jest to kluczowy projekt dla Magnox, gdyby ukończenie FAT nie było możliwe do czasu zniesienia ograniczeń w podróżowaniu, spowodowałoby to wstrzymanie projektu do 2021 r.

"Skonfigurowaliśmy naszą sieć CCTV, aby uchwycić kluczowe części systemów, które zostały opracowane do obsługi i przechowywania odpadów" - mówi Simon Pykett, dyrektor generalny Penny Nuclear. "To umożliwiło nam udostępnienie naszym klientom podzielonego ekranu na cały demonstrowany system i wykonanie testu FAT. Ostatecznie umożliwiło nam to pomyślne zademonstrowanie klientowi możliwości sprzętu i przejście do następnego etapu projektu ".
Praca przez okres blokady i poza nią

Adaptacja FAT dokonana przez Penny Nuclear umożliwia klientom kontynuowanie prac nad ich projektami likwidacji obiektów jądrowych.

Telewizja CCTV została również wykorzystana do pomocy inżynierom projektu w testowaniu systemu zdalnego ładowania pojemników. Obraz z telewizji przemysłowej o wysokiej rozdzielczości jest przesyłany do laptopa i służy do umieszczania pojemnika w repozytorium za ekranem imitującym ścianę osłonową.

Zespół Penny Nuclear zamierza nadal korzystać z tej metody demonstrowania produktu podczas pandemii i poza nią. "Można by użyć argumentu, że nagranie faktycznie działało lepiej niż osobista demonstracja" - mówi inżynier projektu Penny Nuclear Rob Stuart. "Nasz klient mógł obejrzeć cały system i kluczowe elementy współpracujące ze sobą, a także wstrzymać i przewinąć wideo, aby wyłowić kluczowe momenty testu. Ulepszone wrażenia wizualne mogą nawet potencjalnie pomóc nam zidentyfikować możliwe ulepszenia systemów na przyszłość ".

Penny Nuclear

Penny Nuclear jest dostawcą technologii poziomu 2 (Tier 2) dla przemysłu jądrowego, zaopatrującym między innymi firmy takie jak Sellafield Ltd i Magnox Ltd. Firma projektuje i produkuje urządzenia dźwigowe, rozwiązania do obsługi mechanicznej i systemy hydrauliczne na wszystkich etapach cyklu życia elektrowni jądrowej i jądrowego cyklu paliwowego.
NEInt , CIRE.PL

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE