ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Arnold Schwarzenegger popiera energetykę jądrową
01.09.2020r. 11:07

Arnold Schwarzenegger, były gubernator Kalifornii, przyznał w wywiadzie dla austriackiej prasy, że popiera energetykę jądrową. "Sama zielona energia nie wystarczy, aby zaspokoić popyt. Potrzebujemy różnorodności. Dlatego opowiadam się za energią jądrową. Dla mnie to jedna z najbezpieczniejszych metod wytwarzania energii" - powiedział w rozmowie z "Kronen Zeitung".
Arnold Schwarzenegger był gubernatorem Kalifornii w latach 2003-2011, z ramienia partii republikańskiej. W 2013 r. za kadencji jego następcy, demokraty Jerry'ego Browna, stanowe organy regulacyjne wymusiły zamknięcie elektrowni jądrowej San Onofre o mocy 2,2 GWe, która dostarczała energię elektryczną do 1,4 mln gospodarstw domowych. Do 2025 r. Kalifornia planuje zamknąć ostatnią elektrownię jądrową Diablo Canyon również o mocy 2,3 GWe.

Moc jądrowa utracona na własne życzenie przez władze Kalifornii wynosi w przybliżeniu tyle samo, co brakująca moc podczas ostatniego blackoutu w dniach 16-20 sierpnia br., która wynosiła ok. 4,4 GWe.

"Kalifornia ma długą historię prowadzenia błędnej polityki energetycznej" - ocenił Sekretarz Energii USA Dan Brouillette.
Kronen Zeitung , CIRE.PL

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Connor 01.09.2020r. 11:59
zawsze wierzyłem w Terminatora!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: antymonopol 02.09.2020r. 10:56
I co z tego?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE