ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rząd jeszcze w tym kwartale chce przyjąć aktualizację PPEJ
07.08.2020r. 10:44

Rząd jeszcze w tym kwartale chce przyjąć aktualizację programu polskiej energetyki jądrowej - podano w wykazie prac legislacyjnych KPRM.
"Konieczność aktualizacji Programu wynika z potrzeby usprawnienia i przyspieszenia działań związanych z wdrażaniem energetyki jądrowej w Polsce. (...)Umożliwi też ona zastąpienie starzejących się wysokoemisyjnych bloków energetycznych pracujących w podstawie obciążenia systemu nowymi zeroemisyjnymi jednostkami odpornymi na politykę regulacyjną związaną z redukcją emisji CO2 i innych zanieczyszczeń" - napisano.

Celem zaktualizowanego Programu polskiej energetyki jądrowej jest budowa 6 - 9 GW mocy zainstalowanej w energetyce jądrowej w oparciu o duże, sprawdzone reaktory wodno-ciśnieniowe (PWR).
Istotą rozwiązań zawartych w projekcie jest aktualizacja w szczególności następujących elementów dotychczas obowiązującego Programu:- harmonogramu realizacji Programu,- sposobów finansowania rozwoju energetyki jądrowej,- działań związanych z rozbudową niezbędnej infrastruktury technicznej na potrzeby energetyki jądrowej, zapewnieniem wysokiego udziału polskiego przemysłu we wdrażaniu energetyki jądrowej oraz komunikacją i edukacją społeczną w zakresie energii jądrowej.

KOMENTARZE ( 4 )


Autor: han z solą 07.08.2020r. 11:27
do przodu!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Piotr von Wrocek 07.08.2020r. 12:23
ile kasy już wydano? co zbudowano?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Wydma Lubiatowska 07.08.2020r. 12:33
Przed przystąpieniem do tej procedury proponujemy zapoznanie się z tekstem:... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Janek 07.08.2020r. 14:09
To może znając opóźnienie tego programu od razu przyjąć program polskiej energetyki termojądrowej ?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE