ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Indonezja rozpatruje rosyjską propozycję budowy elektrowni jądrowej
29.07.2020r. 10:56

Indonezyjscy urzędnicy analizują propozycję rosyjskiej państwowej korporacji jądrowej Rosatom, dotyczącą budowy pierwszej elektrowni jądrowej - powiedział państwowej agencji informacyjnej RIA Novosti ambasador tego kraju w Rosji Mohamad Wahid Supriyadi.
"Rosatom przygotował szczegółową propozycję budowy pierwszej elektrowni jądrowej w Indonezji. Nasza placówka już wysłała te materiały i zajmą się tym różne ministerstwa w Indonezji"- powiedział ambasador.

Według ambasadora, jako potencjalną lokalizację elektrowni zaproponowano indonezyjską prowincję Kalimantan Zachodni na wyspie Borneo.

"Co najmniej jedna z naszych prowincji - Kalimantan Zachodni - jest gotowa na przyjęcie pierwszej elektrowni na swoim terytorium" - powiedział. "Jej gubernator już poinformował, że są gotowi do budowy pierwszej elektrowni atomowej w Indonezji" - stwierdził Supriyadi.
Jak dodał ambasador, negocjacje między Rosatomem a urzędnikami w Dżakarcie trwają, pomimo zakłóceń spowodowanych pandemią koronawirusa. "Istnieją pewne trudności związane z koronawirusem, więc żadne osobiste spotkania nie są możliwe, dopóki pandemia się nie skończy. Ale proces trwa nadal", powiedział.

W Azji Południowo-Wschodniej nie ma dotąd żadnych komercyjnych elektrowni jądrowych, ale Indonezja, Malezja, Tajlandia, Filipiny i Wietnam są zaangażowane w działania związane z budowaniem potencjału energii jądrowej, takie jak podnoszenie świadomości społecznej na jej temat.

Filipiny w latach 1976-86 budowały elektrownię jądrową w Bataan, na północ od Manili, wyposażoną w reaktor PWR Westinghouse o mocy 621 MWe, ale po awarii w Czarnobylu rząd w Manili zdecydował, że nie zostanie ona uruchomiona i pozostaje dotąd w stanie konserwacji.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE