ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Załadunek paliwa jądrowego do elektrowni w Ostrowcu ma się rozpocząć w sierpniu
30.06.2020r. 10:20

Załadunek paliwa jądrowego do pierwszego bloku reaktora elektrowni jądrowej w Ostrowcu ma się rozpocząć w sierpniu - czytamy w BiznesAlert.pl.
Paliwo jądrowe do pierwszego reaktora budowanej elektrowni jądrowej zostało sprowadzone szóstego maja na plac budowy.

Według planów z kwietnia, rozruch elektrowni w Ostrowcu miał nastąpić w lipcu. Pierwszy prąd miał trafić do systemu elektroenergetycznego Białorusi we wrześniu i październiku. Termin ten ponownie zostanie przesunięty ze względu na kolejne opóźnienie. Pełna komercyjna praca pierwszego bloku elektrowni jądrowej została zaplanowana w pierwszym kwartale 2021 roku.
Drugi blok elektrowni ma wystartować w trzecim kwartale 2021 roku.

Elektrownia jądrowa w Ostrowcu ma składać się z dwóch bloków wytwórczych, każdy z reaktorem WWER-1200. Łączna moc elektrowni ma wynosić 2400 MW - przypomina BiznesAlert.pl.
BelTA , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE