ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Promieniowanie nad Skandynawią nie jest groźne, a Rosja twierdzi, że nie było wycieku
28.06.2020r. 17:53

Europa północna doświadczyła wzrostu poziomu promieniowania i pojawiły się podejrzenia problemów jednej z rosyjskich elektrowni jądrowych. Rosjanie przekonują, że nie było wycieku ani usterki - informuje "BiznesAlert.pl".
Agencje bezpieczeństwa radiacyjnego w Finlandii, Norwegii i Szwecji poinformowały, że wykryły wzrost izotopów radioaktywnych nad Skandynawią i częścią Arktyki. Nie są one jednak groźne. Agencja holenderska uznała, że źródło zanieczyszczenia znajduje się w Rosji północnej.

Rosenergoatom, operator elektrowni jądrowych w Rosji, zadeklarował, że dwa obiekty na północy kraju pracują bez problemów. Warto przy tym podkreślić, że wzrost promieniowania nad Skandynawią nie zagraża ludziom ani środowisku. Greenpeace Rosja przekonuje, że wzrost promieniowania może mieć związek z transportem zużytego uranu na terytorium rosyjskie z UE.
Państwowa Agencja Atomistyki nie wykryła do godz. 8.00 czasu lokalnego 28 czerwca jakichkolwiek zagrożeń radiologicznych na terenie Polski - czytamy w "BiznesAlert.pl".
Associated Press,Greenpeace Rosja, PAA , BiznesAlert

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: anana 30.06.2020r. 08:39
Wot partnior i naszi druzja...
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE