ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W czwartym bloku elektrowni jądrowej Barakah w ZEA zakończono testy na zimno
21.05.2020r. 08:49

Emirates Nuclear Energy Corporation (ENEC) ogłosiła, że testy hydrostatyczne na zimno bloku Barakah 4 zostały zakończone. Testy uwzględniały wnioski wyciągnięte z testów pozostałych trzech bloków elektrowni jądrowej Barakah i są kluczowym krokiem w kierunku ukończenia budowy bloku
Testy hydrostatyczne na zimno obejmują cyrkulację wody pod wysokim ciśnieniem w obiegu pierwotnym reaktora w celu weryfikacji spoin, połączeń, rur i elementów układu chłodzenia reaktora i powiązanych układów wysokiego ciśnienia. Przed badaniem jądrowe systemy zasilania parą bloku Barakah 4 zostały przepłukane wodą zdemineralizowaną oraz zainstalowane zostały głowica zbiornika ciśnieniowego reaktora i uszczelnienia pompy wody chłodzącej reaktora. Testy obejmowały zwiększenie ciśnienia roboczego wewnątrz układów bloku o 25 proc. powyżej normalnego poziomu.

- "Zdecydowana i proaktywna" reakcja Zjednoczonych Emiratów Arabskich na pandemię COVID-19 wraz z działaniami pracowników firmy umożliwiła ukończenie zimnych testów zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa, jakości i ochrony fizycznej - skomentował prezes ENEC Mohamed Al Hammadi.
ENEC jest w końcowej fazie budowy czteroblokowej elektrowni jądrowej Barakah w regionie Al-Dhafra w Abu Zabi. Dostarczone przez Koreę reaktory APR1400 są budowane przez konsorcjum kierowane przez Korea Electric Power Corporation (KEPCO), a będą eksploatowane i serwisowane przez Nawah Energy Company, spółkę zależną ENEC, która jest częściowo własnością KEPCO.

Budowa czterech bloków jest ukończona w ponad 94 proc.. Blok 4 jest ukończony w ponad 84 proc., blok 3 w ponad 92 proc., a blok 2 w ponad 95 proc.. Budowa bloku Barakah 1 została zakończona w 2018 r., a ENEC twierdzi, że przygotowania do jego podłączenia do sieci są w końcowej fazie. Po pełnym uruchomieniu cztery bloki elektrowni jądrowej w Barakah mają zaspokajać do 25 proc. zapotrzebowania na energię elektryczną w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE