ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zwolennicy elektrowni jądrowej w Polsce piszą do decydentów
20.05.2020r. 09:20

Obywatelski Ruchu na rzecz Energetyki Jądrowej zbiera podpisy pod listem otwartym, który ma trafić do prezydenta, premiera, prezesa PIS, marszałków Sejmu i Senatu oraz prezesa PGE. List wzywa decydentów do podjęcie wiążącej decyzji dotyczącej wdrożenia w Polsce energetyki jądrowej i doprowadzenie do jak najszybszej jej budowy.

UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:


Zobacz także:

KOMENTARZE ( 3 )


Autor: antymonopol 20.05.2020r. 15:10
Energia atomowa z nowych elektrowni jest najdroższa na świecie jak z nowo budowanej HP wynosi 500 zł/MWh i to w dodatku przez 35 lat podczas gdy z OZE szybko tanieje i na aukcjach energii ceny już spadły dla wiatru do 150 zł i dla PV 250 zł/MWh.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Jerzy Lipka 21.05.2020r. 20:56
Przy kosztach budowy dwóch bloków jądrowych po 1400 MW wynoszących 20 mld USD i czasie budowy jednego 5 lat, dających rocznie razem 24 TWh energii koszty energii wyjdą dużo niższe. Zwłaszcza przy rządowych gwarancjach kredytu na budowę i jego niższym oprocentowaniu - 3%. Te dane podali Koreańczzycy na konferencji 5 grudnia w Warszawie. Ale i tak powyższą cenę strona polska może w negocjacjach trochę obniżyć.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Wydma Lubiatowska 22.05.2020r. 10:33
Dla chłopców "atomowców" zł i USD to jedno i to samo. Widać dotkliwy brak podstawowej wiedzy ekonomicznej. Zatem wszystkie informacje ekonomiczne podawane przez "atomowców" nie można traktować poważnie.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE