ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Elektrownia jądrowa w Chinach przechodzi ocenę, aby zapewniać ogrzewanie na dużą skalę
11.05.2020r. 09:09

Grupa ekspertów dokonała oceny wyników pierwszego projektu energetyki jądrowej w Chinach, który przewiduje wykorzystanie elektrowni jądrowej Haiyang, do kogeneracji na dużą skalę.
Elektrownia jądrowa, zlokalizowana w mieście Haiyang, w prowincji Shandong we wschodnich Chinach, po raz pierwszy rozpoczęła zasilać system ciepłowniczy w sezonie grzewczym 2019-2020, kiedy to dostarczyła ciepło do ogrzewania 700000 metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej przez 129 dni. Energia ta odpowiada zużyciu 9656 ton standardowego węgla.

Według przedsiębiorstwa energetycznego Shandong Nuclear Power Co., Ltd, które jest operatorem elektrowni, przeprowadzona analiza dotychczasowej pracy elektrowni w systemie kogeneracji (wytwarzania zarówno prądu jak i ciepła) i zgoda ekspertów pozwoli na utrzymanie 30 milionów metrów kwadratowych ogrzewanej powierzchni w następnym sezonie grzewczym.
Wykorzystywanie energii jądrowej do ogrzewania postrzegane jest, jako przyszły trend energetyczny Chin w zakresie zastąpienia konwencjonalnej energetyki cieplnej czystą energią w regionie północnych Chin.

Firma przekazała, że docelowo elektrownia jądrowa ma zapewnić ogrzewanie ponad 200 milionów metrów kwadratowych powierzchni w rejonie półwyspu Shandong.
Xinhuanet , CIRE.PL

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE