ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

BWXT zdobył kontrakt Departamentu Obrony USA na projekt mobilnego reaktora jądrowego
20.03.2020r. 13:01

BWX Technologies, Inc. (BWXT) ogłosiło dzisiaj, że zespół kierowany przez spółkę zależną BWXT Advanced Technologies zdobył kontrakt Biura Sekretarza Obrony w Biurze Zdolności Strategicznych (SCO) w wysokości 14 milionów USD na projekt mobilnego reaktora jądrowego.
SCO współpracuje z Departamentem Energii USA i Komisją Regulacji Jądrowych (NRC) w celu zaprojektowania, budowy i demonstracji mobilnego reaktora jądrowego, który można wykorzystać do zaspokojenia zapotrzebowania na energię elektryczną w scenariuszach szybkiego reagowania. Oczekuje się, że takie reaktory sprawią, że krajowa infrastruktura Departamentu Obrony będzie odporna na atak na narodową sieć elektryczną, a także fundamentalnie zmieni logistykę odległych baz operacyjnych, zapewniając im więcej energii i zmniejszając zależność od paliw kopalnych.

Po zakończeniu pierwszego etapu projektu istnieje możliwość przyznania do 30 milionów USD na etap drugi, który obejmowałby opracowanie ostatecznego projektu mobilnego prototypu reaktora.
"BWXT dostarczył dotychczas 400 rdzeni reaktorów jądrowych do Programu Morskich Napędów Jądrowych oraz kierował i/lub wspierał projektowanie ponad 40 systemów reaktorów jądrowych", powiedział Ken Camplin, prezes BWXT's Nuclear Services Group. "Wierzymy, że to doświadczenie zapewni nam solidną platformę do stworzenia solidnego i innowacyjnego podejścia, które wesprze potrzeby energetyczne pierwszej linii Departamentu Obrony dla jego funkcjonariuszy. Jest nam niezmiernie miło, że otrzymaliśmy ten kontrakt i czekamy na współpracę z naszymi partnerami, aby ukończyć ten etap projektu."

Okres realizacji pierwszej fazy projektu powinien wynosić około 12 miesięcy. Prace BWXT zostaną zakończone przede wszystkim w jednej z lokalizacji w Lynchburgu w stanie Wirginia.
BWXT , CIRE.PL

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: U-bot 20.03.2020r. 13:37
Czyli wybudują i przetestują ten reaktor u nas a "suweren" jeszcze za to słono zapłaci w $. (mam nadzieję,... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE