ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Pracownicy elektrowni jądrowych EDF-u zakażeni koronawirusem
12.03.2020r. 07:37

EDF przekazał, że trzech pracowników zatrudnionych w trzech elektrowniach jądrowych tej firmy zostało zakażonych koronawirusem. Kilku innych, którzy mieli kontakt z nimi, znajduje się w kwarantannie mającej trwać 14 dni - czytamy w BiznesAlert.pl.
Rzecznik EDF powiedział, że przypadki wykryte w elektrowniach nie wpłynęły na produkcję energii i nie spowodowały konieczności obniżenia poziomu zatrudnienia. - Praca jest kontynuowana normalnie - powiedział. Zapewnił, że EDF ma plan pandemiczny od 2009 roku. Został on zaktualizowany i dostosowany do krajowego planu francuskiego. Potwierdzone przypadki pojawiły się w elektrowniach Fessenheim w północno-wschodniej Francji, Belleville w środkowej części kraju i Cattenom na północnym wschodzie.
EDF podkreśla, że ma możliwość izolowanej produkcji energii elektrycznej przez około 12 tygodni pandemii, ale na razie nie ma potrzeby sięgania po takie środki.
Reuters , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE