ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Koronawirus na budowie brytyjskiej elektrowni jądrowej
06.03.2020r. 06:27

U obywatela Chin, który jest zatrudniony przy budowie elektrowni jądrowej Hinkley Point C w Wielkiej Brytanii, wykryto koronawirus COVID-19 - donosi brytyjski portal SomersetLive.
Z informacji portalu wynika, że paradoksalnie wirus u pracownika wykryto po tym jak wrócił z Wielkie Brytanii do Chin.

35-letni pracownik China General Nuclear Power Group pracował w na budowie elektrowni Hinkley Point C do 27 lutego, po czym wrócił do Chin i już w trakcie drogi powrotnej źle się poczuł, a testy przeprowadzone przez chińską służbę zdrowia wykazały u niego obecność koronawirusa COVID-19.
Jak powiedział portalowi rzecznik EDF Energy, na budowie Hinkley Point C trwa sprawdzania osób, które mogły mieć kontakt z zarażonym wirusem pracownikiem między 15 a 27 lutego br. Z informacji rzecznika wynika, też że zarażony obywatel Chin pracował od dawna w Wielkiej Brytanii i nie był ostatnio w Chinach.
SomersetLive , CIRE.PL

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE