ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kraje bałtyckie bliskie kompromisu w sprawie ograniczenia importu energii z elektrowni jądrowej w Ostrowcu
13.02.2020r. 10:55

Kraje bałtyckie prawdopodobnie w najbliższych tygodniach osiągną kompromis w sprawie wspólnego stanowiska o ograniczeniu importu energii elektrycznej z Elektrowni Jądrowej w Ostrowcu - powiedział cytowany przez BiznesAlert.pl Žygimantas Vaičiūnas, minister energii Litwy.
- Cały czas prowadzimy dialog z Łotwą i Estonią na temat planu zapobieżenia importowi energii produkowanej na Białorusi. Widzimy też duże zaangażowanie Komisji Europejskiej. Wierzę, że osiągniemy dobry kompromis - dodał Vaičiūnas.
Premier Litwy Saulius Skvernelis poinformował w zeszłym tygodniu, że kraje bałtyckie zbliżają się do osiągnięcia wspólnego stanowiska odnośnie blokady rynku elektroenergetycznego dla energii z Ostrowca. Trzej premierzy państw nadbałtyckich rozmawiali 7 lutego 2020 roku w Tallinie o rozwoju i wyzwaniach wspólnego rynku energii - przypomina BiznesAlert.pl.
ERR News , BiznesAlert

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: max 14.02.2020r. 09:41
No proszę - ruska wojna energetyczna z byłymi republikami skutkuje rozpoczęciem konstruktywnej wzajemnej współpracy... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE