ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Koreański koncern energetyczny wybrał wykonawcę modernizacji elektrowni jądrowej
07.02.2020r. 09:25

Koreański koncern energetyczny Korea Hydro and Nuclear Power przyznał kanadyjskiej firmie Candu Energy, spółce zależnej SNC-Lavalin, cztery kontrakty o wartości około 22 milionów USD na prowadzenie wielozakresowych kontroli terenowych, oceny możliwości przedłużenia pracy i aktualizację programów komputerowych do obliczeń termo-hydraulicznych w reaktorach jądrowych w EJ Wolsong.
Inspekcje pozwolą upewnić się władzom KHNP i koreańskiemu organowi dozoru jądrowego, że ciężkowodne reaktory ciśnieniowe (PHWR) typu Candu, zainstalowane w zakładzie w Wolsong, będą pracowały bezpiecznie do czasu następnej planowanej inspekcji.

"SNC-Lavalin kontynuuje takie kampanie od ponad 20 lat i prowadzi kontrole zarówno w zagranicznych, jak i krajowych reaktorach Candu, korzystając z najnowszych narzędzi i technologii do inspekcji i badań nieniszczących", stwierdza Sandy Taylor, prezes ds. jądrowych w SNC-Lavalin.
Nowe kontrakty obejmują: kontrolę kanałów paliwowych i przeprowadzenie kampanii próbkowania przewodów ciśnieniowych w blokach Wolsong 2, 3 i 4; dokonanie analizy technicznej i oceny kanałów paliwowych (w tym rur Calandrii) oraz aktualizację kodów komputerowych do obliczeń hydrauliczno-termicznych (CATHENA i NUCIRC). Ich celem jest wsparcie ekspertów KHNP w przygotowaniu raportu bezpieczeństwa dla tych trzech jednostek.

W EJ Wolsong w Gyeongju w prowincji North Gyeongsang znajduja się cztery reaktory z ciężką wodą pod ciśnieniem Candu 6, każdy o mocy 700 MWe. Blok Wolsong 1, który zaczął wytwarzać energię elektryczną w 1983 r., został na stałe wyłączony i wycofany z eksploatacji 24 grudnia 2019 r., jeszcze przed wygaśnięciem koncesji na jego eksploatację w 2022 r.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE