ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Naimski: program energetyki jądrowej powinien zostać przyjęty w tej kadencji Sejmu
20.01.2020r. 06:31

Program energetyki jądrowej powinien zostać przyjęty jeszcze w tej kadencji parlamentarnej, a pierwszy reaktor ma być gotowy w 2033 roku. Taką infromację przekazał pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastrutury energetycznej Piotr Naimski.
Naimski powiedział, że osiągnięcie "zera emisyjności" w 2050 roku jest dla Polski niemożliwe. Zaznaczył jednak, że jest już i będzie nadal realizowany program dywersyfikacji źródeł energii, polegający m.in na budowie farm wiatrowych oraz elektrowni atomowych. Wskazał, że program energetyki jądrowej powinien zostać przyjęty jeszcze w tej kadencji parlamentarnej, a pierwszy reaktor ma być gotowy w 2033 roku.
Zaznaczył, że bezemisyjna energetyka jądrowa, w kontekście obowiązującej polityki klimatycznej, jest dla Polski najlepszym rozwiązaniem.

KOMENTARZE ( 4 )


Autor: akcjonariuszek energetyczny 20.01.2020r. 09:59
Jeszcze w tym roku powinna być przyjęta POLITYKA ENERGETYCZNA do 2050 r. i w tym program PJ
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: zgryźliwy 20.01.2020r. 12:18
W sumie, to szkoda, że 10 lat temu nie postawiono eksperymentalnego reaktora gazowego 200 MW, bo mielibyśmy jakieś... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 20-01-2020r. 13:46 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Ttt 20.01.2020r. 19:11
A skladzik zuzytego paliwa i 2gi sklad niskoradiacyjny to gdzie planujemy?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE