ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Postępy prac na budowie bloku nr 3 elektrowni jądrowej Vogtle w USA
03.12.2019r. 14:00

Koncern energetyczny Georgia Power poinformował, że w rozbudowywanej elektrowni jądrowej Vogtle trwają obecnie testy hydrauliczne głównych systemów reaktora w bloku nr 3.
Testy prowadzone są w otwartym zbiorniku reaktora AP1000 bloku Vogtle 3. Mają one zademonstrować, w jaki sposób woda przepływa z kluczowych systemów bezpieczeństwa do zbiornika reaktora, i pozwolą upewnić się, że tory wodne nie są blokowane ani ograniczane. Testy mają potwierdzić również, że pompy, silniki, zawory, rury i inne elementy tych systemów działają zgodnie z ich przeznaczeniem.

"To znaczący krok na drodze do rozpoczęcia pracy reaktora" - stwierdza Glen Chick, wiceprezes wykonawczy firmy Vogtle 3 & 4 Construction budującej reaktory AP1000 w EJ Vogtle. Testy na otwartym zbiorniku przygotują jednostkę do przeprowadzenia kolejnych testów wodnych na zimno i testów funkcjonalności na gorąco, zaplanowanych na przyszły rok - oba takie testy są wymagane przed rozpoczęciem załadunku paliwa. W części niejądrowej bloku nr 3 trwa montaż elementów turbogeneratora i w tym miesiącu umieszczono górną obudowę turbiny wysokociśnieniowej.
Na budowie bloku Vogtle 4 w ubiegłym tygodniu umieszczono trzeci pierścień - ostatnią część żelbetowej obudowy bezpieczeństwa. Pierścienie tworzą ściany obudowy i są zwieńczone kopułą zabezpieczającą, która uszczelnia konstrukcję.

Operator energetyczny Georgia Power buduje dwa reaktory AP1000 konstrukcji Westinghouse w ramach rozbudowy EJ Vogtle w Georgii. Vogtle 3 ma rozpocząć działalność komercyjną w listopadzie 2021 r., a Vogtle 4 - 12 miesięcy później.
NEInt , CIRE.PL

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE