ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Senat Nigerii wzywa do włączenia energii jądrowej do bilansu energetycznego
27.11.2019r. 10:06

Senat Federalnej Republiki Nigerii wezwał rząd do rozważenia możliwości włączenia energii jądrowej do bilansu energetycznego kraju. W wydanej rezolucji zwrócił się do rządu o udzielenie Nigeryjskiej Komisji Energii Atomowej mandatu do prowadzenia rozmów z dostawcami reaktorów jądrowych.
Nigeria wcześniej ubiegała się o pomoc Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) przy opracowaniu planów wdrożenia do 2025 r. do 4000 MWe mocy generowanej w elektrowniach jądrowych. Wsparcie MAEA obejmowało dwie misje w Nigerii w 2015 r., w których ustalono ramy gotowości i sposobów reagowania kraju na wypadek zaistnienia sytuacji kryzysowych, które mają być zgodne ze standardami bezpieczeństwa MAEA.

Rezolucja, która została ogłoszona na oficjalnym profilu Senatu na Twitterze, została podjęta w odpowiedzi na wniosek senatora Al-Makury Tanko w sprawie potrzeby zaradzenia niedoborom energii w Nigerii. W swoim wniosku Tanko zauważył, że aby utrzymać wzrost gospodarczy Nigerii na poziomie 10%, zapotrzebowanie kraju na moce wytwórcze energii elektrycznej prawdopodobnie wyniesie 30000 MWe w 2020 r. i 78000 MWe w roku 2030.
Nigeryjski organ regulacyjny Nigerian Nuclear Regulatory Authority (NNRA) zapewnia nadzór nad wszystkimi zastosowaniami promieniowania jonizującego, materiałów jądrowych i źródeł promieniotwórczych. Dziesięciodniowa misja Zintegrowanego Przeglądu Regulacyjnego IAEA w 2017 r. podkreśliła zaangażowanie NNRA w działania na rzecz ciągłej poprawy bezpieczeństwa jądrowego i radiacyjnego.

Według World Nuclear Association produkcja energii elektrycznej w Nigerii w 2017 r. wynosiła 32 TWh i pochodziła głównie z paliw kopalnych (26,7 TWh) oraz z energii wodnej (5,5 TWh).

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE