ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGE liczy na to, że atom stanie się podstawą systemu w 2040 roku
08.10.2019r. 06:29

Drogą do realizacji tego celu są badania środowiskowe dwóch potencjalnych lokalizacji elektrowni jądrowej, które według PGE mają zakończyć się za dwa lata - czytamy w BiznesAlert.pl.
Uważamy, że miks energetyczny Polski w 2040 roku będzie wyglądał w ten sposób, że podstawą będą aktywa energetyki jądrowej, jako podstawa systemu. Następnie będzie bardzo dużo, bo to wynika z planu do 2040 roku, aktywów "OZE-wskich", aktywów gazowych stabilizujących OZE. Zostaną tylke te bloki, które dzisiaj kończymy budować. Przypominam, że w czwartek oddajemy nowe bloki w Jaworznie i Opolu - wyliczał wiceprezes Polskiej Grupy Energetycznej ds. Operacyjnych Ryszard Wasiłek na Kongresie 590 w podrzeszowskiej Jasionce.
- W spółce jądrowej jest czterech partnerów. W tym momencie robimy badania środowiskowe. Myślę, że za dwa lata się skończą i będziemy mogli powiedzieć, że w tych miejscach będzie mogła funkcjonować energetyka jądrowa i co najmniej w tych dwóch miejscach będzie można lokalizować projekty z planu do 2040 roku - podsumował cytowany przez BiznesAlert.pl Wasiłek.
BiznesAlert

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Choczewo 08.10.2019r. 12:10
Informujemy, że właśnie z tego powodu Gmina Choczewo przystąpiła do zmiany programu przestrzennego zagospodarowania... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: histo/eryk 09.10.2019r. 16:42
a nie OZE offshorr?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE