ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Birol: MAE wspiera Polskę przy planach budowy elektrowni jądrowej
02.10.2019r. 15:00

Atom to jeden z elementów zapewnienia suwerenności energetycznej. Międzynarodowa Agencja Energii wspiera Polskę przy budowie elektrowni jądrowej - powiedział Fatih Birol, szef Agencji - czytamy w BiznesAlert.pl.
Zaznaczył, że postanowienie w kwestii miksu energetycznego jest suwerenną decyzją państwa. - MAE nie narzuca źródeł. Energia jądrowa, w połączeniu z OZE, stanowi jeden z elementów związanych z redukcją emisji CO2 i jest odpowiedzią na wyzwania związane ze zmianą klimatu. Wyzwaniem, stojącym przed projektami jądrowymi, jest znalezienie najlepszego sposobu sfinansowania takich inwestycji - stwierdził.
Podkreślił przy tym, że MAE podtrzymuje wsparcie dla Polski jeśli chodzi o znalezienie sposobu finansowania i odpowiednich rozwiązań technologicznych.
BiznesAlert

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Gonić króliczka 04.10.2019r. 12:33
O tam. Jeszcze jak zaczną pomagać to i się coś zacznie konkretyzować a tutaj nie o to chodzi. Jeszcze z 5-10 lat... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE