ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Georgia Power zamawia paliwo dla Vogtle 3
01.08.2019r. 15:30

Amerykański operator energetyczny Georgia Power zamówił pierwszy ładunek paliwa dla bloku 3 elektrowni jądrowej Vogtle. Blok - jeden z dwóch reaktorów AP1000 Westinghouse'a w budowie zlokalizowany w stanie Georgia - ma zostać oddany do użytku w listopadzie 2021 r.
Paliwo składające się ze 157 elementów paliwowych, każdy o długości 4,3 metra, przewidziane jest do załadowania do zbiornika reaktora bloku 3 dla wsparcia jego rozruchu, przed rozpoczęciem jego eksploatacji. Po tym wstępnym załadunku około jedna trzecia wszystkich elementów paliwowych będzie wymieniana podczas każdego wyłączenia reaktora dla przeładunku paliwa po rozpoczęciu pracy bloku.

Budowa bloku Vogtle 3 rozpoczęła się w marcu 2013 r., a bloku 4 w listopadzie tego samego roku. Southern Nuclear i Georgia Power, oba podmioty zależne od Southern Company, przejęły zarządzanie projektem budowlanym w 2017 r. po bankructwie Westinghouse'a (w oparciu o rozdział 11 Kodeksu Bankructwa USA, czyli dla restrukturyzacji przedsiębiorstwa).

Georgia Power odnotowała znaczny postęp w budowie dwóch bloków elektrowni Vogtle polegający m.in. na umieszczeniu ostatnio pokrywy zbiornika reaktora bloku 3, a także zakończeniu instalacji trzech wirników niskociśnieniowej turbiny oraz wirnika generatora wewnątrz budynku turbinowego bloku. Wirnik turbiny wysokociśnieniowej zostanie zainstalowany w najbliższych tygodniach. W maju br. firma ogłosiła wstępne uruchomienie poszczególnych komponentów elektrycznych w Vogtle 3.
Vogtle 3 ma zostać podłączone do sieci w listopadzie 2021 r., a blok 4 w listopadzie 2022 r.

Warto przy tej okazji nadmienić, że wszystkie cztery reaktory AP1000 zbudowane w Chinach (w Haiyang i Sanmen) dostarczają już do sieci prąd elektryczny.
World Nuclear News , CIRE.PL

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE