ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Fala upałów we Francji spowodowała spadek dostępnych mocy o 5,2 GW
25.07.2019r. 12:51

Fala upałów i przedłużająca się susza spowodowały we Francji spadek dostępnych mocy w systemie elektroenergetycznym o około osiem procent, czyli 5,2 gigawatów - poinformował we wtorek francuski operator przesyłu energii RTE.
Jak wyjaśnia Reuters zbyt wysoka temperatura wody i zbyt powolny przepływ sprawiły, że produkcja energii elektrycznej przez sześć reaktorów atomowych została ograniczona w czwartek rano, a dwa zostały wyłączone, ponieważ nie można ich wystarczająco ochłodzić.

Oczekuje się, że w czwartek we Francji odnotuje się najwyższą temperaturę podczas już drugiej fali upałów, jaka przechodzi przez zachodnią część Europy.

EDF którzy kieruje 58 francuskimi siłowniami nuklearnymi, poinformował, że produkcja w elektrowniach w Bugey, St-Alban i Tricastin może być ograniczona do 26 lipca, ze względu na wysoką temperaturę i słaby nurt Renu.

Wyłączono już dwa reaktory w siłowni Golfech na południu Francji, bo tam również woda w rzece Garonne stała się zbyt ciepła.
58 reaktorów atomowych produkuje 75 proc. energii zużywanej przez Francuzów. Rzeczniczka RTE powiedziała, że choć zwiększone jest zapotrzebowanie na energię ze względu na upały, to nie powinno być jednak kłopotów z dostawami prądu.

Służby meteorologiczne ostrzegły, że noc z czwartku na piątek będzie prawdopodobnie najgorętsza w historii takich pomiarów we Francji. Tymczasem w wielu miastach, zwłaszcza na południu kraju, rekordowo wysokie temperatury odnotowano już w nocy ze środy na czwartek. Najcieplej było w Bordeaux-Paulin - 26,8 stopnia C. Na lotniskach Roissy, Orly, Bordeaux-Merignac i w Tuluzie odnotowano ponad 24 stopnie.

Rekord ciepła dla Paryża wynosi 40,4 stopnia (1947 rok), a dla całej Francji - 46 stopni (czerwiec obecnego roku). Oczekuje się jednak, że tym razem te granice nie zostaną przekroczone. W 62 departamentach Francji ogłoszono pomarańczowy alert pogodowy z powodu wysokich temperatur.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: cyborg 25.07.2019r. 13:57
To tym razem będzie blackout w Reichu?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE