ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rosyjskie AEM-Technologies dostawcą wyposażenia dla chińskich elektrowni jądrowych
08.07.2019r. 12:46

Rosyjskie przedsiębiorstwo AEM-Technologies wchodzące w skład Atomenergomash (część państwowego koncernu jądrowego Rosatom) zostało zarejestrowane, jako producent cywilnych urządzeń jądrowych w chińskim Narodowym Urzędzie Bezpieczeństwa Jądrowego (NNSA).

Rejestracja daje firmie prawo do produkcji urządzeń na rynek chiński i pozwala AEM-Technologies stać się dostawcą kluczowych elementów części reaktorowej (wyspy jądrowej) dla bloków 7 i 8 elektrowni jądrowej Tianwan w prowincji Jiangsu oraz bloków 3 i 4 elektrowni Xudabao w prowincji Liaoning.

Decyzja została podjęta po analizie przedstawionej dokumentacji, a także po audytach przeprowadzonych przez chińskich ekspertów w trzech zakładach AEM Technologies: w St. Petersburgu, Pietrozawodsku i Wołgodońsku.

Rosja i Chiny podpisały kontrakty na budowę czterech energetycznych bloków jądrowych w Tianwan i Xudabao w marcu i w czerwcu bieżącego roku. Wszystkie mają być wyposażone w reaktory generacji III+ typu WWER-1200 (AES-2006). Uruchomienie Xudabao 3 zaplanowano na 2027 r., a Xudabao 4 na 2028 r. Tianwan 7 ma zostać uruchomiony w 2026 r., a Tianwan 8 w 2027 r.
Powyższe kontrakty zostały sporządzone zgodnie ze strategicznym pakietem umów podpisanych 8 czerwca 2018 r. podczas wizyty prezydenta Władimira Putina w Chinach, która określiła główne kierunki rozwoju współpracy między Rosją a Chinami w dziedzinie energii jądrowej na najbliższe dziesięciolecia.

Obecnie w Chinach w elektrowni jądrowej Tianwan działają cztery reaktory konstrukcji rosyjskiej typu WWER-1000 (AES-91), uruchomione w roku 2007 (blok nr 1 i 2) oraz 2018 (blok nr 3 i 4).
NEInt , CIRE.PL

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE