ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

E.ON sprzedał energię z elektrowni jądrowych poniżej ceny rynkowej
13.05.2019r. 16:36

Niemieckie grupa energetyczna E.ON poinformowała w poniedziałek, że sprzedała większość produkcji elektrowni jądrowych na 2019 r. i prawie dwie trzecie na 2020 r., a nieco mniej niż połowę na 2021 r. poniżej cen rynkowych w hurcie - czytamy w BiznesAlert.pl.
Około 91 procent całej niemieckiej energii, pochodzącej z atomu, wyprodukowanej przez trzy bloki spółki Preussen Elektra, zostało sprzedane w cenie 32 euro za megawatogodzinę (MWh). Z kolei około 61 procent wolumenu na 2020 rok zostało sprzedane w cenie 46 euro, a 45 procent przewidziane na rok 2021 za 45 euro.
Według danych Refinitiv Eikon cena hurtowa energii elektrycznej w kontraktach z dostawą w 2020 r. zamknęła się na poziomie 48,3 euro za MWh. Ceny utrzymują się po trwałych wzrostach cen paliwa i uprawnień na emisję dwutlenku węgla w 2018 roku.
BiznesAlert

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: antymonopol 13.05.2019r. 18:18
Ceny energii z atomówek w Niemczech maleją a u nas z węgla ciągle rosną.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE