ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREEnergetyka jądrowa
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tchórzewski: energetyka jądrowa pozostanie w strategii energetycznej
13.05.2019r. 13:38

Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2019 odbyła się dyskusja o Polityce Energetycznej Polski do 2040 roku zwanej strategią energetyczną. Minister energii Krzysztof Tchórzewski zapowiedział, że zostaje w niej energetyka jądrowa - czytamy w BiznesAlert.pl.
- Szczególną rolę upatrujemy w energetyce morskiej i fotowoltaicznej - zadeklarował minister energii Krzysztof Tchórzewski. - Przyjęty przed trzema laty kierunek na to, że prosumenta wyłączyliśmy z układu podatkowego działalności gospodarczej powoduje, że ta sfera w Polsce szybko się rozwija.

- Postęp musi się odbywać z zagwarantowaniem mocy rezerwowych, rozwojem systemu elektroenergetycznego i magazynów energii. Polski system elektroenergetyczny nie jest przygotowany na skokowy rozwój OZE. Społeczeństwo polskie nie jest przygotowane na ponoszenie wysokich kosztów związanych ze wsparciem OZE - przekonywał minister. - Na dzień dzisiejszy często odnosimy się do rozwoju OZE w Niemczech. Ten rozwój obciąża czteroosobowe gospodarstwo domowe na poziomie 1000 euro rocznie. Nas na to nie stać.
- Bezpieczeństwo energetyczne Polski wymaga tego, żeby pracować nad technologiami węglowymi, żeby były mniej emisyjne i żebyśmy mieli większą efektywność energetyczną, i tak jest - przekonywał gość konferencji. - Patrząc ewolucyjnie, by nie wywołać kryzysów dla żadnych regionów, chcemy uzyskać efekty, które sprawią, że będziemy bardziej ekonomicznie wykorzystywać nasze źródła energetyczne.

- Chciałbym też podkreślić, że transformacji energetycznej będzie towarzyszyć rozwój energetyki jądrowej. To nie ulega zmianie i w strategii energetycznej jest zapis o oddaniu pierwszego bloku jądrowego do 2033 roku - zadeklarował cytowany przez BiznesAlert.pl Tchórzewski.
BiznesAlert

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Wydma Lubiatowska 15.05.2019r. 14:56
Szanowny p. Ministrze Tchórzewski, prosimy, aby pan nie tracił więcej czasu i przedstawił wreszcie ostateczny koszt... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE